הכדורגלן החשוד ברצח יוחזר למעצר

יום לאחר שהוחלט לשחררו למעצר בית, הורה בית המשפט המחוזי בלוד להשיב את כדורגלן ליגת העל החשוד במעורבות בגרימת מותה של צעירה בת 20 למעצר. בהחלטתו ציין השופט כי קיים חשש שישבש הליכי משפט ושינסה להימלט מהארץ

הכדורגלן החשוד, אתמול (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את ערעור המשטרה בבקשה להחזיר למעצר את שחקן הכדורגל החשוד במעורבות ברצח הצעירה זהבה צ'אקול במלון "כרמל" בנתניה לפני כיומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהחלטתו טען שופט בית המשפט המחוזי כי חלה טעות בהחלטה הקודמת לשחררו למעצר בית וכי הוא סבור שדי בחשדות המשטרה נגדו כדי להשאירו במעצר. כמו כן ציין השופט כי בשל היות החשוד נתין זר, קיים חשש ממשי שינסה להימלט מהארץ.

"לאחר שעיינתי בתיק החקירה, לרבות במזכרים הקשורים בנתיחת הגופה ובעדויות שנגבו מהחשודים, הגעתי למסקנה כי לא היה צריך לשחרר את החשוד", כתב השופט אחיקם סטולר בהחלטתו. "יש פעולות חקירה שלא ניתן לבצען אלא כאשר החשוד במעצר", הוסיף השופט בנימוקי ההחלטה.

בני משפחת הצעירה: "לחקור עד תום"

זהבה צ'אקול ז"ל (באדיבות המשפחה)
אתמול בשעות הבוקר נעצר הכדורגלן, נתין זר המככב במדי קבוצה בליגת העל, יחד עם חברו בחשד למעורבות בגרימת מותה של הצעירה בת 20. יום קודם לכן נמצאה גופתה סמוך למלון "כרמל" בנתניה בו שהו החשודים, ועליה סימני אלימות וחניקה.

בדיון בהארכת מעצרם של השניים בבית משפט השלום בפתח תקווה הוחלט להאריך את מעצרו של החשוד השני ולשחרר למעצר בית את הכדורגלן. ההחלטה הייתה מאפשרת לו להשתתף במשחק הקבוצה בה הוא משחק ביום שבת הקרוב - דבר שזכה לביקורת נוקבת. "אני יכול להבין מדוע המשטרה קושרת את החשוד לאירוע, אך איני סבור שחשד זה מצדיק מעצר", הסביר השופט את החלטתו הראשונית.

בני משפחתה של הצעירה, זהבה צ'אקול, קיבלו את ההודעה על מותה בהלם. אמה סירבה להאמין שלא תזכה לראות שוב את בתה היחידה. "היא הייתה ילדה חייכנית, שאהבה את החברים שלה ולא רבה עם אף אחד", אמרה האם שדרשה להעמיד את האחראים למותה לדין.

ח"כ פנינה תמנו-שטה ממפלגת "יש עתיד", אמרה בתגובה לקבלת הערעור כי "בית המשפט קיבל החלטה נכונה שמעבירה מסר למען מיגור האלימות ומבהירה כי דמן של נרצחות אינו הפקר. ההחלטה הראשונית של בית המשפט השלום פגעה במאבק נגד אלימות נשים והביעה זלזול כלפי הנרצחת ומשפחתה".