צפו: כך נתפס האסיר שנמלט מבית החולים

בפעם השנייה בתוך חודש נמלט אסיר מתחת להשגחתם של סוהרים. הפעם מדובר היה באסיר מסוכן, שהורשע בניסיון רצח. מיכאל ירוסלבסקי ניצל רשלנות קשה של הסוהרים, חטף את נשקם, הכריח אותם לאזוק זה את זה, נמלט – ונלכד לבסוף בסיוע המסוק המשטרתי. כך נראה המצוד

"אנחנו עם החשוד" - במילים אלה הסתיימו, קצת אחרי השעה חמש בבוקר, שעתיים של דרמה בכפר סבא, כשהעציר מיכאל ירוסלבסקי נתפס לאחר שנמלט מבית החולים. זו הפעם השנייה החודש שבה מצליח אסיר לתפוס את שירות בתי הסוהר עם המכנסיים למטה ולברוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה אמש בבית המעצר "הדרים" בשרון, כשירוסלבסקי החליק במדרגות וטען לפגיעה בגבו. הוא הועבר לבית החולים מאיר בכפר סבא ושני סוהרים חמושים ליוו אותו. בבית החולים הוחלט להשאירו להשגחה. "עצור הצליח להשתחרר מכבליו", תיאר היום גונדר משנה דקר אילת, מפקד בית המעצר הדרים, את השתלשלות העניינים. "אני לא יודע להגיד את הסיבה והדבר נבדק על ידי ועדת חקירה של שב"ס. הוא לקח את האקדח של אחד הסוהרים, איים עליהם והצליח להימלט מהמקום לכיוון כביש מספר 4".

ממצאי החקירה מעלים שבשלוש לפנות בוקר האסיר שכב על מיטתו אזוק. סוהר אחד ישן, כך על פי התרגולת. הסוהר השני, שהיה ער, הלך לשירותים. בזמן הזה הצליח האסיר להשתחרר מהאזיקים, להוציא את האקדח מהסוהר הישן, לאיים על הסוהר השני שחזר מהשירותים ולאלץ את השניים לאזוק אחד את השני.

כך נראה רגע ההשתלטות על הסוהרים (חדשות 2)

"אנחנו עם החשוד"

בשלב הזה, כל מה שנותר למיכאל ירוסלבסקי לעשות זה להחליף את הפיג'מה שלבש לבגדים אזרחיים ולצאת החוצה מבלי שאיש יחשוד בו. כוחות גדולים של משטרה ושב"ס הוזעקו למקום. ירוסלבסקי נחשב אסיר מסוכן. הוא כבר הורשע בתחילת השנה בחטיפתה של אשת עסקים אמידה מירושלים לצורך תשלום כופר של מיליוני דולרים. הוא גם מואשם בניסיון רצח של מנהל חברת מדחנים בשנת 2009.

את הסחורה סיפק הפעם מסוק של היחידה האווירית במשטרה. כך זה נשמע כשהטייס איתר משהו חשוד בין השיחים ליד כביש 4, במרחק של 500 מטרים בלבד מבית החולים מאיר בכפר סבא: "עוד מעט יהיה לך עמוד תאורה מצד ימין שלך. בערך 10 מטר אחריו תעצור", מורה הטייס.

אחר כך הוא ממשיך לכוון את שני השוטרים שירדו מהג'יפ. טייס המסוק מוביל את שני השוטרים אל השיח שממש בתוכו מסתתר האסיר הנמלט. "ניידות, ניידות, כאן 404, אנחנו עם החשוד", נשמע רגע התפיסה. ירוסלבסקי לא התנגד למעצר המחודש. בסך הכל הוא זכה לשעתיים של חופשת בריחה.

מיכאל ירוסלבסקי מובל לבית המשפט (חדשות 2)

האם הסוהרים פעלו על פי הנהלים?

בשירות בתי הסוהר שוב נדרשו הבוקר לבדוק את עצמם. ועדת החקירה שהוקמה תעסוק בין השאר בשלוש שאלות: האם הבריחה הייתה מתוכננת, כולל ההחלקה והפגיעה בגב, או שמדובר בניצול הזדמנות? האם האסיר היה אזוק במיטתו בבית החולים כמתחייב, או שהסוהרים התרשלו ושחררו את ידיו? והשאלה השלישית שתיבדק: האם לפחות סוהר אחד היה ער כל הזמן והשגיח על האסיר?

נציב שירות בתי הסוהר זימן הבוקר דיון דחוף של כל מנהלי בתי הסוהר ומפקדי המחוזות. אחרי המבוכה שנגרמה לשב"ס עם בריחתו של שי כהן לפני פחות מחודש מבית הדין הרבני בירושלים (כהן עדיין לא נתפס), באה עכשיו הבריחה הזאת - וזו כבר לא מבוכה, זה כבר גובל בבושה.