עדות הנערה: "אבא אמר 'את ארורה', וירה לה במצח"

יממה לאחר הרצח של תושבת ראש העין במהלך נסיעה, על פי החשד על ידי בעלה, עולות גרסאות סותרות לאירוע בין האב החשוד לבתו, ששהתה ברכב. בעדותה במשטרה העניקה הנערה בת ה-14 תיאור מלא של השתלשלות האירוע, וטענה כי אביה סובב את ראשה של האם אליו - וירה. את הרגעים שאחרי תיארה: "רצתי, צרחתי"

היממה האחרונה הייתה קשה במיוחד עבור נערה אחת מראש העין, שראתה אתמול את אמה נרצחת לנגד עיניה, על פי החשד על ידי אביה. מאז הובאה אמה למנוחות, מעצרו של אביה הוארך, והיא העניקה עדות מפורטת בפני חוקרי המשטרה. בעדותה היא סתרה את גרסתו האחרונה של האב לפיה - "זו הייתה תאונה בלבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תוך רגעים ספורים הפכה אתמול הנערה לעדה המרכזית במה שמסתמן כרצח שבו האב ירה למוות באם. האב הספיק כבר לאמץ גרסה והיום אמר לחוקריו שלא התכוון לירות באשתו אלא שבטעות נפלט לו כדור מהאקדח. את הגרסה הזאת חוקרי המשטרה מתקשים לקבל. הם גבו עדות מהבת, שמחזקת את ההנחה שהבעל ירה באשתו במתכוון.

"תוך כדי נסיעה אבא ואמא התווכחו על גירושין", היא העידה, "היא אמרה שהיא לא מוכנה להמשיך, רוצה להתגרש. אבא אמר שהוא לא רוצה להתגרש". הנערה לא חסכה פרטים גם מהרגע הקשה בו נורתה האם. "אחר כך אבא תפס את ראשה של אמא, סובב אותה אליו ואמר לה 'את ארורה', ואז ירה בה במצח", היא סיפרה לחוקרים, "היה שקט של כמה שניות ואחר כך שמעתי עוד ירייה. המכונית המשיכה לנסוע עד שהתנגשנו. יצאתי מהר מהמכונית והתחלתי לרוץ. לא זוכרת לאן. בכיתי. צרחתי".

קרובי משפחה ומכרים רבים הגיעו היום לבית בראש העין, כשהאם הובאה למנוחות בשעות אחר הצהריים. במקביל, האריך היום בית המשפט את מעצרו של האב בתשעה ימים. בכוונת המשטרה לזמן את הבת לעדות נוספת בימים הקרובים, על מנת להשלים את החקירה ולהגיע להגשת כתב אישום בגין רצח.

בני המשפחה המומים: "הוא מעולם לא הרים עליה יד"

בני משפחתם של בני הזוג שהגיעו הבוקר לבית המשפט בפתח תקווה הביעו תדהמה מוחלטת מהטרגדיה שנפלה על ביתם. "אנחנו המומים לחלוטין", אמרו אחדים מהם שסיפרו על משפחה נורמטיבית ומתפקדת. "בחיים לא חשבנו שדבר כזה יקרה, הוא מעולם לא הרים עליה יד".

מחקירת המשטרה עולה, כי בני הזוג נסעו אמש בשעות הערב יחד עם שתיים מבנותיהם בעיר. הם הורידו את אחת הבנות אצל חברתה והמשיכו בנסיעתם - אז החל הוויכוח שהסתיים במוות אל מול עינה של הבת הצעירה. לזוג, בן נוסף בגיל 20.

על פי הערכת המשטרה, המעשה התרחש לאחר שהאישה הצהירה שברצונה להתגרש. בניגוד לטענת עורך הדין, סבורים במשטרה כי באותה שעה שהתה ברכב גם בתם בת ה-14 של בני הזוג, שפונתה בהמשך לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שניידר בפתח תקווה.