צפו: בן 7 גונב מחנות בפקודת אמו

מצלמות האבטחה בחנויות בכפר בוואדי ערה תיעדו איך אישה ובנה מצליחים לגנוב טלפונים חכמים ומכשירים אלקטרוניים נוספים מחנויות. הילד, שפועל לפקודת אמו, בן שבע בלבד. צפו בתמונות

עסק משפחתי במובן השלילי: תושבי הכפר ברטעה במשולש נדהמו מהתמונות שנחשפו לעיניהם לאחר צפייה במצלמות אבטחה של חנויות אלקטרוניקה בעיר: אישה חבושה במטפחת נוהגת "לצאת לקניות" ביחד עם בנה בן ה-7, ופוקדת עליו לגנוב מוצרים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבועיים נכנסה האישה לחנות לטלפונים ניידים ומוצרי חשמל בכפר. בתמונות היא נראית כשהיא מסיחה את דעתו של המוכר, ואז - בוחרת את המוצר הרצוי ומסמנת לבנה, שגונב מכשיר אייפד בשווי 2,500 שקלים ומכניס אותו לתיק.

"העובדה שאישה שמכסה את פניה בחיג'אב עושה כזה דבר מעציבה מאוד", אמר בילאל כבהא, מחנותו נגנב האייפד. "האמא מסיחה את דעתו של בעל החנות והילד גונב. וכך היא עושה שוב בחנות אחרת".

על פי החשד, בדרך הזאת כבר גנבה האישה עם המטפחת שישה סמארטפונים ומכשירים אלקטרוניים אחרים. במצלמת אבטחה אחרת נראית האישה כשהיא נכנסת שוב לחנות אלקטרוניקה עם בנה, מחליטה על המוצר הרצוי ומתרחקת. במקביל מכניס בנה בזריזות מכשיר אייפון לתיק, ושניהם יוצאים מהחנות.

"אישה נכנסת לחנות וגונבת ממנה - איך אני יכול לדעת במי מדובר?", שואל בייאוש איאד וג'די, שמחנותו נגנב טלפון סלולרי. "לבסוף", הוא מספר, "פניתי למצלמות האבטחה של השכן שלי". התושבים המודאגים החלו לחלק את התמונות האישה בכניסה לחנויות שלהם, בניסיון למנוע את הגניבה הבאה. כעת נותר לראות האם התמונות ממצלמות האבטחה יסייעו במעצר האישה ובמתן חינוך הולם לבנה.