שיפור ניכר במצבו של שמעון לנקרי

פחות משלושה ימים לאחר שנורה בחזהו באישון לילה, חל שיפור ניכר במצבו של ראש העיר עכו שמעון לנקרי, שאושפז במצב בינוני. לנקרי, שלא התייחס לנסיבות הירי, הודה על התמיכה הרבה שקיבל מאז אושפז. אחותו של לנקרי: "הוא בן אדם נחוש שיחזור לעבוד"

לנקרי בבית החולים בנהריה, היום (חדשות 2)

לראשונה מאז ניסיון ההתנקשות בחייו, שוחח היום ראש עיריית עכו שמעון לנקרי עם חדשות 2 ממיטתו בבית החולים בנהריה, שם אושפז במצב בינוני לאחר שנורה בחזהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש העירייה לא התייחס בדבריו לנסיבות תקרית הירי החמורה, או למצבו הבריאותי, אך ביקש להודות לכל מי ששלח לו איחולי החלמה מהירה. "אני מאחל לכל תושבי עכו וישראל חג שמח", אמר.

ראש העיר עכו מובהל לבית החולים בליל הירי (חדשות 2)
ד"ר מסעד ברהום, מנהל בית החולים בנהריה, עדכן לגבי מצבו של לנקרי: "הוא בהכרה מלאה, צלול, אוכל, שותה ומדבר. מצבו מצוין". ברהום אמר כי הצוות הרפואי הצליח להפסיק את הדימום והוסיף: "הוא לא סובל מסיבוכים כלשהם ומצבו מוגדר כעת קל-בינוני".

"לאט-לאט שמעון חוזר למסלול", סיפרה בבית החולים אתי גיל, אחותו. "לא נראה לי שאפשר להתמודד עם הפחד אחרי אירוע כזה, אבל מההיכרות שלנו עם שמעון - הוא בן אדם נחוש שיחזור לעבוד".

"רק לפני שבועיים סיפר שמאיימים על חייו"

זירת הירי סמוך לכפר יאסיף (חדשות 2)
ראש עיריית עכו נורה בלילה שבין חמישי לשישי על ידי גבר רעול פנים, בשעה שנהג ברכבו. לנקרי, שהתלונן לפני כשבועיים במשטרה על איומים, הובהל לבית החולים בנהריה במצב בינוני וכשהוא בהכרה ושוטרים הוצבו סמוך למיטתו.

מחקירה ראשונית עולה כי הירי התרחש בשעה שלנקרי נסע לבקר זוג ידידים בכפר יאסיף בצפון. סמוך לשעה 01:00 בלילה נכנס לרכבו בדרכו חזרה לעכו, אלא שכשתי דקות בלבד לאחר שהחל לנסוע בזמן שעצר ברמזור באזור צומת מכר, הגיח משמאלו אלמוני רעול פנים שדרך את נשקו והחל לירות לעברו. כדור אחד חדר דרך החלון ופגע בלנקרי באזור החזה. היורה נמלט מהמקום ולנקרי ההמום, שנותר בהכרה, מיהר להזעיק למקום את זוג החברים אותם ביקר זמן קצר לפני כן. חבריו מיהרו להזעיק אמבולנס והזעיקו את המשטרה.

בני משפחתו של לנקרי מיהרו להגיע לבית החולים לאחר ששמעו על האירוע. "מנכ"ל העירייה התקשר אליי באמצע הלילה ואמר לי שירו בשמעון", סיפר שמואל לנקרי, אחיו של ראש העיר. "הגעתי מהר לבית החולים והבחנתי שהוא בהכרה ומתקשר עם הסובבים אותו", תיאר האח המודאג. "שוטר סיפר לי שמישהו רץ לעבר הרכב שלו וירה בו. רק לפני שבועיים הוא התלונן שמאיימים על חייו", סיפר.