רעול פנים ירה בראש עיריית עכו - מצבו בינוני

ניסיון התנקשות בראש העיר? אלמוני רעול פנים ירה הלילה בראש עיריית עכו שמעון לנקרי, בזמן שנהג ברכבו סמוך לכפר יאסיף. הוא נפצע באורח בינוני בלבד ופונה לבית החולים. "הוא התלונן רק לפני שבועיים שמאיימים על חייו"

ניסיון התנקשות בראש העיר: גבר רעול פנים ירה הלילה בראש עיריית עכו שמעון לנקרי בעת שנהג ברכבו. לנקרי, שהתלונן לפני כשבועיים במשטרה על איומים, הובהל לבית החולים בנהריה במצב בינוני וכשהוא בהכרה. שוטרים כבר הוצבו ליד מיטתו של לנקרי בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ראש עיריית עכו נסע אתמול לבקר זוג ידידים בכפר יאסיף שבצפון. סמוך לשעה 01:00 בלילה נכנס לרכבו בדרכו חזרה לעכו, אלא ששתי דקות בלבד לאחר שהחל לנסוע בזמן שעצר ברמזור באזור צומת מכר, הגיח משמאלו אלמוני רעול פנים שדרך את נשקו והחל לירות לעברו.

כדור אחד חדר דרך החלון ופגע בלנקרי באזור החזה. היורה נמלט מהמקום ולנקרי ההמום, שנותר בהכרה, מיהר להזעיק למקום את זוג החברים אותם ביקר זמן קצר לפני כן. חבריו מיהרו להזעיק אמבולנס והזעיקו את המשטרה.

כעבור זמן קצר אותר רכבו של לנקרי על ידי ניידות משטרה שהגיעו לאזור והחלו בסריקות אחר היורה הנמלט ולנקרי עצמו פונה על ידי אמבולנס לבית החולים בנהריה כשהוא חיוור, חלש ומבוהל - זאת לאחר שקיבל טיפול ראשוני במקום האירוע.

לנקרי ניצל בנס: "התלונן שמאיימים על חייו"

בני משפחתו של לנקרי מיהרו להגיע לבית החולים לאחר ששמעו על האירוע. "מנכ"ל העירייה התקשר אליי באמצע הלילה ואמר לי שירו בשמעון", סיפר שמואל לנקרי, אחיו של ראש העיר. "הגעתי מהר לבית החולים והבחנתי שהוא בהכרה ומתקשר עם הסובבים אותו", תיאר האח המודאג. "שוטר סיפר לי שמישהו רץ לעבר הרכב שלו וירה בו. רק לפני שבועיים הוא התלונן שמאיימים על חייו", סיפר.

רכבו של לנקרי לאחר הירי (חדשות 2)

"לנקרי לא הוגדר כדמות מאוימת במסגרת כל ההערכות השגרתיות שאנחנו מבצעים מדי כמה זמן", הדגיש מפקד מחוז חוף של המשטרה, חגי דותן. בשעות אלה, בהן לנקרי מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ ונמצא תחת השגחה, נמצאים שוטרים סביב מיטתו ומתשאלים אותו אודות האירוע.

"לראש העיר היה מזל רב", סיפר מנהל בית החולים סעד ברהום. "הקליע שפגע בו נכנס ויצא מהגוף באזור הכתף לאחר שלא פגע בכלי דם מרכזיים ומשמעותיים או באיבר חיוני", הסביר ברהום שאמר כי לא נשקפת סכנה לחייו. "הוא ניצל מכיוון שלא איבד דם רב לאחר שנורה", סיכם מנהל בית החולים. שוטרים נוספים כבר נמצאים בבית החולים על מנת לגבות עדויות מאנשים שהכירו את לנקרי ובודקים את כל כיווני החקירה האפשריים.

שמעון לנקרי. ארכיון (חדשות 2)

ח"כ רגב: " ישנם ראשי ערים שחיים תחת איום מתמיד"

בתגובה לניסיון ההתנקשות בראש עיריית עכו, קראה יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ מירי רגב לטפל בתופעה החמורה באופן בהול: ״מדובר באירוע חמור ביותר. אכנס את ועדת הפנים מיד לאחר החג לדיון דחוף בנושא אלימות כלפי ראשי ערים מכהנים. זוהי חציית גבול מסוכנת ונראה כי החששות של ראשי הערים התממשו", אמרה רגב.

"ישנם ראשי ערים שחיים תחת איום מתמיד. מציאות זו חייבת להשתנות מן היסוד. פגיעה בנבחר ציבור היא קו אדום שנחצה אתמול בלילה בשנית בישראל. אני מאחלת לראש העיר עכו החלמה מהירה וחזרה לפעילות״, סיכמה רגב. בדיון שתכנס ייקחו חלק אנשי השלטון המקומי, משטרת ישראל ואנשי משרד הפנים והמשרד לביטחון פנים.

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו התייחס אף הוא לניסיון ההתנקשות בראש עיריית עכו שמעון לנקרי הלילה: "אני רואה בחומרה רבה את האלימות כלפי ראשי ערים. אעלה את נושא האלימות כלפי ראשי הערים לראש סדר העדיפויות של המשטרה", אמר דנינו.

לנקרי בן ה-51 נשוי ואב ל-4 ילדים, מכהן בתפקיד ראש עיריית עכו משנת 2003 וידוע כפעיל בכיר בתנועת "קדימה". בעקבות איומים על חייו, הוצמדה לו אבטחה רק לפני מספר חודשים - בפעם השנייה מאז נכנס לתפקידו.