שוטר גנב כסף מאזרח והודח מהמשטרה

יותר מ-20 שנה שירת השוטר בתחנת עכו, עד התגלה שסרח: מצלמת האבטחה חשפה כי נטל 300 שקלים מארנק אובד שהגיע לאסוף מתחנת דלק. תחילה הכחיש, אבל התמונות גרמו לו להודות

השוטר שגנב ופוטר מהמשטרה (רפעת עכר)

שוטר בתחנת עכו, אשר משרת במחלקת הרווחה של המשטרה במשך יותר מ-20 שנה, הודח לאחרונה מתפקידו, לאחר שהתגלה כי גנב סכום כסף מארנק של אזרח שאבד, והובא לתחנה - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיפור הזה החל לפני כחודש, אז מצא מתדלק ארנק בתחנת הדלק בה הוא עובד, והתקשר למשטרה. שני שוטרים שהיו באזור נשלחו למקום על מנת לקבל לידיהם את האבידה. מאוחר יותר נוצר קשר עם הבעלים של הארנק, שהודה לשוטרים ולמתדלק.

להפתעתו של בעל הארנק, לאחר חיפוש בתוכו הבחין כי חסרים לו 300 שקלים. הוא פנה למתדלק ושאל אותו על כך, וזה הציע לו לפנות ישירות אל השוטרים. האיש החליט להגיש תלונה למשטרה על גניבה. בעקבות התלונה זומן המתדלק לתחנה, שם הכחיש כי נגע בתכולת הארנק ואף הביע עלבון על עצם הפנייה, מאחר שהוא שדיווח לשוטרים על מציאת הארנק מלכתחילה.

עם תום חקירת המתדלק, זומנו גם שני השוטרים שהגיעה לתחנת הדלק לתשאול. הם הכחישו מיד כי לקחו את הכסף, אך מצלמות האבטחה של תחנת הדלק הראו תמונה אחרת: בתמונות נראה אחד השוטרים, תושב אחד הכפרים בצפון, כשהוא גונב את הכסף בחשאי. עקב כך פוטר השוטר מתפקידו.

ממשטרת עכו נמסר בתגובה: "עם היוודע הפרטים פנינו מיידית והעברנו את חומרי החקירה למחלקה לחקירות שוטרים, שפתחה בחקירה. במקביל פוטר השוטר כבר לפני שבועיים".

בחודש יולי בשנה שעברה התקבלה באחת מתחנות המשטרה בקריות תלונה על שוטרת, שעל פי החשד גנבה כסף מאזרחים. שני בני אדם שונים התלוננו כי בזמן שהגיעו להגיש תלונה בתחנת המשטרה, נעלם כסף מארנקיהם, וזאת בשעה ששהו עם השוטרת במשרדה. השוטרת נחקרה על ידי המחלקה לחקירות שוטרים והוחלט להשעות אותה לשבועיים ולאחר מכן להוציא אותה לחופשה עד לסיום החקירה נגדה.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי מזרחי