"לא מפחד מהמשטרה". סחיטה מתוך הכלא

אדם שביצע פשע חמור נשלח לבית הכלא כדי שהציבור יהיה מוגן ממנו. אך במקרה של אסיר העולם מישל ז'אנו ניתן לשמוע כיצד גם מתוך הכלא, הוא מאיים על בעלים של חברת בנייה גדולה ודורש ממנו כסף עבור העסקה של מתווך, שהוא מציג כ"שותפו לעסקים"

סחיטה מאחורי הסורגים: מה שהתחיל כסכסוך עסקי בין חברת הבנייה אביסרור לבין מתווך שעבד עבורה הפך להיות לפרשת סחיטה מתמשכת ומאיימת. כשחברת הבנייה החליטה לסיים את העסקתה איתו - בעלי החברה קיבלו סדרה ארוכה של טלפונים מאיימים ממישל ז'אנו, אסיר עולם השפוט על ביצוע הרצח של שקד שלחוב וניסיון לרצח של שלום דומרני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ז'אנו התקשר לאבי אביסרור, שהתגאה בכך שהוא מרצה עונש מאסר, למרות שהוא טען שהוא חף מפשע. שלחוב, יש להזכיר, נרצחה רק כי נסעה ברכב שז'אנו חשד שנוסע בו אויבו העבריין שלום דומרני.

מאחורי הסורגים, ז'אנו אמר כי המתווך והוא שותפים - כלומר שיש לבעל חברת הבנייה בעיה איתו. האחרון התעקש כי לו ולמתווך אין עסקים, והוא ביקש מז'אנו שידבר איתו ויסדיר את כל הבעיות ביניהם: "תעמיד אותו במקום, את הבחור הזה. שיירד ממני ונגמר הסיפור".

כתב האישום שהוגש נגד השניים מתאר איך ז'אנו התקשר שוב ושוב כדי ללחוץ על אביסרור, ושהמשטרה לא יכולה לעזור לו. "המשטרה לא יכולה לעזור לך בכלום, אני לא מפחד מהמשטרה. אני שפוט למאסר עולם ולי לא יקרה כבר כלום", הוא נשמע אומר. "אני לא מאיים עליך ולא עושה לך כלום, אני בסך הכל בא לעזור, אני שפוט למאסר עולם אבל יש לי זרועות בכל הארץ. אנחנו לא מחפשים לעשות בעיות ויש לנו יכולת לעשות למי שאנחנו רוצים".

עו"ד ירון פורר, פרקליטו של המתווך, הכחיש את הטענות בכתב האישום: "הוא לא סחט, לא איים. יש סכסוך אזרחי לגיטימי ביניהם והוא לא נקט בשום פעולה עבריינית כדי לגבות את החוב". כך או כך, ניתן לראות איך אדם שבית המשפט החליט שלא צריך לחיות בחברה יותר אלא להיות כלוא עד סוף ימיו, יכול להמשיך ולאיים גם מבית הכלא.