הבכיר במינהל מקרקעי ישראל והח"כ לשעבר נשלחו למעצר בית

בתום שעות ארוכות של חקירה באזהרה שוחררו השניים, החשודים במעורבות בשחיתות, למעצר בית של חמישה ימים. במהלך היום פשטו אנשי יחידת להב 433 על משרדי מנהל מקרקעי ישראל והחרימו מסמכים וממצאים נוספים

פרשה נוספת שנחקרת בלהב 433 (פלאש 90, יוסי זליגר)

החשד לשחיתות במנהל מקרקעי ישראל: הבכיר במנהל וחבר כנסת לשעבר המשמש כעורך דין שוחררו הערב (חמישי) למעצר בית של חמישה ימים לאחר שנחקרו באזהרה במשך שעות ארוכות. על השניים נאסר להתקרב למשרדיהם במשך 15 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות תלונה שהוגשה נגד הבכיר במנהל מקרקעי ישראל, הורה ראש אגף חקירות ומודיעין ניצב מני יצחקי ליחידת להב 433 לפתוח בחקירה סמויה, שהחלה כבר לפני יותר מחצי שנה, בחשד לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים. על פי החשד, הפר הבכיר במספר מקרים הסדרי ניגוד עניינים שנחתמו עם מינויו לתפקיד ופעל בתיקים שהובאו לשולחנו, תוך קיום ניגוד עניינים - מבלי להצהיר על כך כנדרש.

הבוקר פשטו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה על משרדי מנהל מקרקעי ישראל במסגרת חקירה שמתנהלת בחשד לאי סדרים, מנהל לא תקין וניגודי עניינים. תיק החקירה זכה לכינוי "פרשה 101". החקירה תואמה מראשיתה עם היועץ המשפטי לממשלה ולוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

יודגש כי לחקירה זו אין קשר לחקירת פרשת השחיתות הגדולה שבה מעורבים לכאורה גורמים ב"ישראל ביתנו" ובכירים בשירות הציבורי.