באמצע הדיון על התקיפה הגזענית בת"א: צו מעצר נוסף בחשד לתקיפה גזענית בצפון

באמצע דיון בעניינם של החשודים בתקיפת אזרח ערבי בחוף הים בתל אביב, נכנסו שוטרים לאולם והגישו לשופט צו מעצר – בחשד שהצעירים תקפו אזרח ערבי גם בחוף הכנרת כמה ימים לפני התקיפה בתל אביב. במקום להשתחרר למעצר בית, הצעירים נעצרו שוב ויובאו לדיון נוסף בהארכת מעצרם, הפעם בבית המשפט בנצרת

צו מעצר באמצע הדיון, אילוסטרציה (חדשות 2)

התפתחות בחקירת תקיפת האזרח הערבי בפורים: תוך כדי הדיון בעניינם בנושא התקיפה בה הם חשודים, נכנסו שוטרים ממשטרת טבריה לאולם הדיונים והגישו לשופט צווי מעצר בגין תקיפה נוספת של אזרח ערבי - הפעם בחוף בכנרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת החודש נעצרו שמונה צעירים, מתוכם חמישה קטינים, בחשד שתקפו את חסן אוסרוף, עובד עירייה תושב יפו. על פי המשטרה הם הגיעו מטבריה למסיבת פורים בתל אביב וככל הנראה היו שיכורים בשעת המעשה.

במהלך הדיון בעניינם הם כמעט שוחררו - שירות המבחן המשטרתי המליץ לשחרר אותם למעצר בית אצל הוריהם אבל ממש דקות לפני החלטת השופט נכנסו השוטרים מטבריה לאולם בית המשפט והצהירו כי החשודים מואשמים בתקיפה נוספת של ערבי, כשבוע לפני התקיפה בחוף הים בתל אביב.

לא ברור אם התיקים ישפיעו האחד על השני

לטענת החשודים, התקיפה בת"א. החלה לאחר שחלק מהם סברו כי אוסרוף גנב מאחד הנוכחים. בתגובה החלו החשודים להכות אותו, לכאורה כדי להשיב את האבידה. הפרקליטות לא ציינה בכתב האישום את מוצאו של התוקף ולא ציינה כי התקיפה נעשתה ממניע לאומני, אלא שהתקיפה נעשתה על רקע שכרות.

האירוע בחוף הכינרת אירע כמה ימים לפני התקיפה האמורה בתל אביב, כשהצעירים תקפו על פי החשד גבר בן 44 תושב נצרת עילית. ארבעה מהצעירים יובאו מחר להארכת מעצר בבית המשפט השלום בנצרת. מהמשטרה ציינו כי עדיין לא ברור האם התיקים ישפיעו האחד על השני.