המשטרה חושדת: אסיר עקץ במיליונים

אסיר בבית הכלא "שיטה" ניצל את זמן המאסר שלו לפעילות פלילית: על פי החשד, הוא עמד בראש רשת מתוחכמת שהלינה שכר מעובדי קבלן והעלימה מס במיליונים. מחר תבקש המשטרה להאריך את מעצר החשודים שנעצרו

האסיר עקץ מתא כלאו (רויטרס)

מפלג ההונאה במחוז תל אביב, בשיתוף עם מחלקת החקירות של מחוז ירושלים, חשפו לאחרונה פרשיית עוקץ בהיקף של מילוני שקלים שבמרכזה פגיעה בעובדים קשי יום. על פי החשד, את רשת ההונאה ניהל אסיר מתאו בבית הסוהר "שיטה" באזור עמק חרוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית הכלא "שיטה" מוחזקים מאות אסירים פליליים וביטחוניים. על פי החשד, אחד מהם ניצל את המאסר שנקצב לו על מנת לנצל אזרחים תמימים ולהרוויח כך סכומי כסף בלתי מבוטלים. על מנת להפעיל את רשת ההונאה, נעזר האסיר בבני משפחתו ובאנשים נוספים שאיתם הקים חברת קש למתן שירותי סבלות וניקיון.

המשטרה מעריכה כי החברה שאותה הקים האסיר עם מקורביו העסיקה עובדי קבלן בעבודות שונות. החשודים, כך נטען, הלינו את שכרם של העובדים וסירבו לשלם להם, לעיתים במשך חודשים ארוכים. הכנופיה לא הסתפקה בכך ואף נהגה להשתמש בחשבוניות פיקטיביות, שבאמצעותן העלימו מס וביצעו עבירות מרמה שונות.

"ניצלו את תמימותם של העובדים"

רב-פקד רוני אינדי, ראש צוות החקירה במפלג ההונאה של מחוז תל אביב אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי לאחרונה הגיעו מאות תלונות של סבלים ועובדי ניקיון שלא קיבלו את שכרם במשך חודשים. "החברה שבראשה עמד העבריין הפעילה 8 חברות קש נוספות שניצלו את תמימותם של עובדים רבים", הסביר רב-פקד אינדי.

החשודים, שנעצרו על ידי בלשי מפלג ההונאה, יובאו מחר לבית משפט השלום בתל אביב לדיון שבו צפויה המשטרה לבקש להאריך את מעצרם.