שוב: מצבור נשק התגלה בבית ספר בכפר אבו סנאן

שוטרי המחוז הצפוני פשטו הבוקר על מוסד חינוכי ביישוב שבגליל המערבי ונדהמו לגלות מצבור ענק המכיל פצצות מרגמה ותאורה, ומאות קליעים בקוטר תשעה מילימטר. רק לפני כחודש התגלו אמצעי לחימה בבית ספר אחר בכפר

כחודש אחרי מציאת מצבור אמצעי הלחימה בבית ספר בכפר אבו סנאן שבגליל המערבי - שוב הוטמן נשק במוסד חינוכי ביישוב. כוחות משטרה שהגיעו הבוקר למתחם בית הספר מצאו תיק ובתוכו פצצות מרגמה וקליעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי המשטרה, אותרו שלושה רובים מסוג קרל גוסטב, 13 פצצות מרגמה, פצצת תאורה ומאות קליעים בקוטר תשעה מילימטרים.

תושבים בכפר זועמים ודורשים מרשויות החוק טיפול מהיר. "זה כבר עבר כל גבול, תוך תקופה קצרה למצוא נשק בבית ספר פעם נוספת זה כבר ממש מסוכן, ומישהו צריך לתת על זה את הדעת", אמרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

הפשיטה על ביה"ס, היום (http://www.almadar.co.il)

בחודש שעבר נמצאו טילי לאו ורימונים

בחודש שעבר גילו שוטרי המחוז הצפוני מחסן נשק גדול בתוך ביוב באחד מבתי הספר בכפר. בין השאר אותרו במוסד החינוכי ארבעה טילי לאו, רימונים ושורה של כלי נשק, תחמושת ואמצעי לחימה נוספים. במשטרה שיבחו את התפיסה וציינו כי בעקבות חשיפת הנשק, שעל פי ההערכות שימש את כנופיות הפשע ומשפחות הפשע בצפון הארץ למטרת חיסול חשבונות, צפויים מעצרים.

התחמושת שנמצאה בפעם הקודמת (דוברות משטרה מחוז צפון)

"אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם המחסן הזה היה מתפוצץ - איזה נזק היה נגרם לבית הספר ולתלמידים", הדגיש אז גורם במשטרה. "פעילות מודיעינית חשאית כזו תימשך בכדי לשלוט באמצעי לחימה ובנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי".

"לכנופיות הפשע אין גבולות ועכשיו הם הגיעו לבית הספר שזה דבר מאוד מסוכן", אמר תושב מודאג מאבו סאנן בעקבות התפיסה. "נראה שעם הנשק הזה הם מתכוננים למלחמה ולא לחיסול חשבונות, וטוב שהמשטרה עלתה על זה לפני שקרה אסון או לפני שמישהו היה משתמש בזה כדי לפגוע בחפים מפשע".