המכות ב"יד ושם": 5 תלמידים נעצרו

חמישה תלמידים מתיכון בהוד השרון נעצרו בחשד שהכו את מ', תלמיד ממעלה אדומים, לאחר שהקניט אחד מהם במהלך סיור במוזיאון "יד ושם". השוטרים עצרו אותם בעקבות צפייה בסרטוני מצלמות האבטחה שתיעדו את התקיפה. "אנחנו נרצח אותך", הם אמרו לו לטענתו

ארבעה ימים לאחר התקיפה, שבמהלכה הוכה תלמיד חטיבת ביניים ממעלה אדומים על ידי תלמידים מבית ספר אחר, בעת סיור במוזיאון "יד ושם" בירושלים, נעצרו הלילה חמישה תלמידים בחשד שהיו מעורבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מ' טען ביום חמישי האחרון כי בסך הכל הקניט את אחד התלמידים באוזני חברתו, כשדיבר על הכובע שלבש. בתגובה, לדבריו, אותו תלמיד מבית ספר תיכון בהוד השרון ועוד כעשרה מחבריו, המתינו לו בתום הסיור בחצר המוזיאון, התנפלו עליו והכו אותו באגרופים ובבעיטות בכל חלקי גופו. גם אחת המורות ומאבטח של "יד ושם" ספגו מהלומות כשניסו להפריד.

התלמידים נעצרו לאחר שחוקרי משטרת תחנת מוריה בירושלים קיבלו לידיהם את סרטי מצלמות האבטחה של "יד ושם" וצפו באירוע. מהצילומים עולה לכאורה חשד שהתלמידים אכן תקפו והכו את הנער ממעלה אדומים. בהמשך היום הם יובאו לדיון בבית המשפט והמשטרה תבקש לשחררם בתנאים מגבילים.

"כשיצאתי מהמוזיאון הוא אמר שהיום יהיה פה רצח. 'אנחנו נרצח אותך', הוא אמר", שיחזר מ', התלמיד שהותקף, בשיחה עם חדשות 2 לאחר האירוע. "גם לילדה מהכיתה שלי אמרו שהם ירצחו אותי. הם הפילו אותי לרצפה ונתנו לי בעיטות לצלעות ולפנים".