המפכ"ל על התקיפות הגזעניות: נמצה את הדין עם האחראים

רב-ניצב יוחנן דנינו התייחס לריבוי מקרי התקיפה על רקע לאומני שבוצעו בשבועות האחרונים ברחבי הארץ וגינה את "התופעה הנפשעת והבזויה". מפכ"ל המשטרה הדגיש: "לא נעבור על כך לסדר היום, נמצה את מלוא חומרת הדין עם החשודים"

במהלך הערכת מצב שבועית שקיים הבוקר, התייחס מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו לגל התקיפות הלאומניות שבוצעו לאחרונה ברחבי הארץ ואמר כי משטרת ישראל לא תעבור לסדר היום על מקרים כאלה ותפעל להביא את האחראים לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בתופעה נפשעת ובזויה", אמר רב-ניצב דנינו. "נמצה מול המעורבים במקרים האלה את החקירה ואת מלוא חומרת הדין". המפכ"ל הדגיש: "זוהי תשובתנו הניצחת לכל גילוי וביטוי של גזענות וזו הדרך לבער את התופעה".

גם השר משה (בוגי) יעלון התייחס היום למקרי התקיפה האחרונים. "הגזענות והאלימות כלפי ערבים, להן אנו עדים בתקופה האחרונה באופן גובר, הן תופעות פסולות, מכוערות ולא מוסריות, ועלינו להילחם בהן ביד תקיפה", כתב בדף הפייסבוק שלו. "המוסר היהודי והאנושי לא מאפשר לנו לעבור בשתיקה על עבריינות שכזו, ומחובתנו לטפל בה באופן נחוש הן בהיבט החוקי והן בהיבט החינוכי והערכי". 

אתמול: ערביה הותקפה בירושלים

ימים ספורים לאחר שצעירה ערבייה הותקפה בירושלים על ידי נערות יהודיות כשהמתינה לרכבת הקלה, הותקפה אתמול מורה ערבייה  מקלנסוואה בעת שהגיעה לניחום אבלים בבית חברתה היהודיה בשכונת קריית משה בבירה. המשטרה עצרה חשוד במעורבות בתקיפה.

"באתי לנחם את חברתי על מות אמה יחד עם חברה יהודייה נוספת", סיפרה המותקפת לחדשות 2. "לפתע, התנפלו עלינו כמה בני אדם שירקו וזרקו עלינו אבנים. לא הסתכלתי, אבל הם היו מהשכונה. הם ישבו על מרפסת וזרקו כל מיני דברים". בהמשך, לדבריה, צעקו לעבר חברתה היהודייה משום שהיא "הולכת עם ערבים".

רכב המורות שהותקף (חדשות 2)

"מרוב פחד נכנסתי מהר לבניין כדי שלא יזרקו עליי עוד דברים", אמרה קורבן התקיפה, שסיפרה כי זגוגיות הרכב שבו נסעו השתיים התנפצו וכמעט גרמו להן לחבלות.