גוש עציון: גנב רכב נורה ונהרג

שני פלסטינים זוהו על ידי שוטרים בזמן גניבת כלי רכב בחניון סניף "רמי לוי" בצומת הגוש. שוטרים וחיילים החלו במרדף אחרי השניים, ואחד השודדים נפצע מאש החיילים ומותו נקבע במקום. בשלב זה נשלל החשד לרקע לאומני

ארכיון (צ'יקו חדד, תעוד מבצעי מד"א)

תקרית בגוש עציון: עימות פרץ בין שני פלסטינים, ככל הנראה גנבי רכב, לבין כוחות משטרה וצבא בחניון סניף "רמי לוי" בצומת הגוש. במרדף של השוטרים ואנשי הצבא נורה אחד הפלסטינים ומותו נקבע במקום. השוטרים והחיילים לא נפצעו, ובשלב זה נשלל החשש לאירוע על רקע ביטחוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרי בילוש של משטרת מחוז ש"י זיהו גנבי רכב בחניון סניף "רמי לוי", והחלו לדלוק אחרי גנבי הרכב. חיילים שהיו באזור פתחו במרדף יחד עם השוטרים, וירו לעבר גנבי הרכב. אחד הפלסטינים, גבר כבן 30, נפצע קשה וצוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו.

דובר משטרת יהודה ושומרון עדכן כי "בלשי מרחב חברון נערכו בפעילות כנגד גניבות רכב באזור החנייה של מתחם רמי לוי. הבלשים הבחינו בשני חשודים שמנסים לגנוב רכב וביצעו מעצר", אחד החשודים נתפס והחל מרדף אחר החשוד השני". במהלך המרדף ירה כאמור אחד החיילים לעבר החשוד וירה בו למוות.

בשבוע שעבר גבר חרדי בשנות ה-20 לחייו נפצע מדקירות מברג בגבו סמוך לשער שכם בעיר העתיקה. פלסטיני נעצר בחשד שתקף אותו ונמלט מהזירה. למקום הוזעקו פרמדיקים של מד"א שהעניקו לצעיר טיפול רפואי ראשוני כשהוא בהכרה מלאה ומצבו מוגדר בינוני. הוא פונה לחדר הטראומה בבית החולים "שערי צדק" בעיר כשהמברג עדיין נעוץ בגבו.

בחודשים האחרונים התרחשו מספר פיגועים ברחבי הבירה על רקע המתיחות הגוברת בין יהודים לערבים בעיר, כשהאכזרי בהם היה הטבח בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף. בפיגוע נרצחו חמישה בני אדם, בהם ארבעה מתפללים ושוטר שהוזעק לזירה וניסה לעצור את המחבלים.