שוב: חשד לתקיפת ערבייה על רקע לאומני בירושלים

תושבת ערבייה שהגיעה לניחום אבלים בבית חברתה היהודייה בשכונת קריית משה בבירה טוענת כי כמה בני אדם זרקו אבנים על רכבה וירקו לעברה. "מרוב פחד נכנסתי מהר לבניין", סיפרה בריאיון לתוכנית "שש עם". המשטרה עצרה חשוד אחד במעורבות

שוב זה קורה ושוב בירושלים: ימים ספורים לאחר שצעירה ערבייה הותקפה על ידי נערות יהודיות, כשהמתינה לרכבת הקלה, הותקפה היום תושבת ערבייה בעת שבאה לניחום אבלים בבית חברתה היהודיה בשכונת קריית משה שבעיר. המשטרה עצרה חשוד במעורבות בתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"באתי לנחם את חברתי על מות אמה יחד עם חברה יהודייה נוספת", סיפרה המותקפת לחדשות 2. "לפתע, התנפלו עלינו כמה בני אדם שירקו וזרקו עלינו אבנים. לא הסתכלתי, אבל הם היו מהשכונה. הם ישבו על מרפסת וזרקו כל מיני דברים". בהמשך, לדבריה, צעקו לעבר חברתה היהודייה משום שהיא "הולכת עם ערבים".

"מרוב פחד נכנסתי מהר לבניין כדי שלא יזרקו עליי עוד דברים", אמרה קורבן התקיפה, שסיפרה כי זגוגיות הרכב שבו נסעו השתיים התנפצו וכמעט גרמו להן לחבלות.

 

תקיפה הערביה בתחנת הרכבת הקלה (דורית יורדן דותן)

אנא אמטיר, הערביה שהותקפה בי-ם בתחילת השבוע - נחקרה תחת אזהרה

אתמול עצרו לחקירה באזהרה שוטרי תחנת מוריה את אנא אמטיר, הצעירה הערבייה שהתלוננה כי הותקפה על ידי שלוש נערות יהודיות בתחנת הרכבת הקלה בעיר. החשד שנבדק כעת הוא שהראשונה היא זו שהחלה בתגרה - ולא כפי שנטען בתחילה.

בדיון שהתקיים מוקדם יותר בבית המשפט, אמר נציג המשטרה כי מסרטוני מצלמות האבטחה במקום עולה כי הנערות היהודיות הן שהחלו בתקרית וקיללו אותה, והיא בתגובה דחפה אותן - ומשם התפתח העימות הפיזי. בתום הדיון בעניינן שוחררו השלוש בתנאים מגבילים.

גם בת"א: מלצר ערבי הותקף בידי סועדים

המשטרה עצרה השבוע שמונה חשודים בתקיפת פועל הניקיון הערבי חסן אוסרוף, לפני יותר משבוע בטיילת בתל אביב. שוטרים פשטו על בתי החשודים בטבריה והחרימו ציוד. על פי החשד, היו מעורבים בתקיפה כ-20 צעירים. החשודים שנעצרו יועברו לחקירה במשטרת תל אביב.

הצעירים שנעצרו, מתוכם חמישה קטינים, הגיעו מטבריה למסיבת פורים בתל אביב וככל הנראה היו שיכורים בשעת המעשה. רב פקד יצחק כהן, ראש משרד חקירות ומודיעין של תחנת לב תל אביב, סיפר כי החשודים נעצרו בתום פעילות מודיעינית וכי מחקירה ראשונה עולה כי הם שהו בחוף הים בטרם התקיפה.

לטענת החשודים, התקיפה החלה לאחר שחלק מהם סברו כי אוסרוף גנב מאחד הנוכחים. בתגובה החלו החשודים להכות אותו, לכאורה כדי להשיב את האבידה. מהמשטרה נמסר עוד כי כל כיווני החקירה נבדקים, ובהם גם הכיוון הפלילי.