כך התנהל מסע הרצח בקריות – שלב אחרי שלב

מה שנתפס בתחילה כשני אירועי רצח מזעזעים באותו אזור, התגלה כרצח מתוכנן של מאהב אובססיבי וקנאי. דב תגר בן 44, רצח בזה אחר זה את מכרו יוסף דב בגלל חשד כי זה מנהל רומן עם זוגתו, את חברתו לחיים ואת בנה בן ה-17. כך, כמו בסרט מתח, גילתה המשטרה את הזירות ואת גודל הטרגדיה

אתמול, רק בשעות הלילה המאוחרות, הבינו השוטרים שדילגו בין זירות הרצח השונות בחיפה ובקריות, שלכולן מכנה משותף אחד - מי שעמד במרכז כל האירועים הוא דב תגר, מאבטח שחשד שחברתו לחיים בוגדת בו ויצא למסע נקם קטלני של שלושה בני אדם שהסתיים לבסוף בהתאבדותו של הרוצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

15:00 - גופת גבר מתגלה במעלית בחיפה

בשעות הצהריים מצאה המשטרה גופת גבר בבניין באזור התעשייה של חיפה. הנרצח היה יוסף דב, ספר בן 52 מקריית ים ללא כל עבר פלילי, שנורה למוות במעלית. מצלמות האבטחה במקום הראו כי הוא הגיע למקום עם אדם שזוהה כדב תגר, בן 44, גם הוא תושב קריית ים.

במשטרה מבינים כי מצאו את החשוד שירה למוות ביוסף דב ונמלט מהמקום עם רכבו של הנרצח. תגר הוגדר כרוצח נמלט, והחלו חיפושים קדחתניים בעקבותיו. המרדף שהתחיל בשעות הצהריים המאוחרות, נגמר אחרי ארבע שעות עם איתור המכונית ובתוכה הרוצח.

יוסף דב ז"ל (חדשות 2)

19:00 - התאבדות לעיני השוטרים

לפנות ערב מאתרים בלשי ימ"ר חוף את דב תגר בקריית אתא, כשהוא יושב במכוניתו של הנרצח בחניית בניין. אחרי הזיהוי החליטו במשטרה לפעול במהירות - לנפץ את שמשות הרכב ולבצע מעצר - אך עוד לפני שהספיקו לעשות זאת, הספיק תגר לירות לעצמו כדור בודד בראשו באמצעות האקדח שהשיג רק שבוע קודם לכן מחברת השמירה.

צוותי ההצלה שהוזעקו לזירה ניסו במשך דקות ארוכות לבצע פעולות החייאה בתגר, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום. כולם סברו שכאן הדרמה הסתיימה, שמדובר בעוד מקרה טרגי של רצח והתאבדות, אבל אחרי שעה נחשף גודלו האמיתי של מסע הרצח.

חתואלה קוזניצוב ז"ל (באדיבות המשפחה)

20:00 - הטרגדיה מתרחבת עם מציאת 2 גופות נוספות

דירת המגורים בקריית ים, בה התגלו שתי גופות, נתפסה בתחילה כזירת רצח נפרדת. אלה שבירור המשטרה גילה כי מדובר בדירתו השכורה של דב תגר, וכי הגופות במקום הן של חברתו לחיים חתואלה קוזינצוב בת 40, ובנה אלכס בן ה-17 - שניהם נרצחו בירי אקדח ובדקירות סכין.

החקירה חשפה את הרצח הנורא - תגר, שחשד כי חברתו לחיים מנהלת רומן, דקר את קוזינצוב למוות. לאחר מכן הוא חיכה בדירה השכורה ליד גופתה למעלה מחמש שעות, עד שהבן אלכס ישוב מבית הספר. ואז, כשהילקוט עדיין על גבו של הנער, רצח תגר גם את הנער ונמלט.

כעת גוברות ההערכות במשטרה כי מה שנראה אתמול כמסע הרג ספונטני, היה למעשה מסע רצח מתוכנן היטב. לפני ארבעה ימים החל דב תגר לעבוד כמאבטח בחברת השמירה "שחף", כך קיבל את האקדח שהוביל לארבע גופות.

נרצח עם התיק על גבו, אלכסנדר קוזניצוב ז" (קריות באינטרנט)

"היה ברור שמשהו לא טוב יקרה עם הבנאדם הזה"

היום הובא למנוחות דב יוסף, שנחשד על ידי הרוצח כי הוא מנהל רומן עם חברתו. מחר ייקברו גם דב תגר, חברתו לחיים ובנה. רק ביום שאחרי החלו השכנים והמכרים להיזכר בהתנהגות האובססיבית והמוזרה של הרוצח.

"עוד בבית הספר הוא היה לא נורמלי. אחרי שהוא חזר מארה"ב הוא התחיל לעשן סמים והיה לו הבזקים של שיגעון, הוא פתאום היה מתפרץ עליך", סיפר ארתור זילברמן שכן של תגר, שגם הוא הותקף על ידו בעבר. "דיברתי עם חתואלה, אני מכיר אותה כבר 10 שנים. אמרתי לה שתיזהר ממנו כי הבן אדם הזה לא שפוי, אי אפשר לדעת מה הוא יכול לעשות", הוסיף.

הרוצח דב תגר והנרצחת חתואלה קוזינצוב (יבגני זרובינסקי, קריות.קום)

השכנים הגישו בעבר ארבע תלונות נגד תגר, בשניים מהם אף החלו הליכים משפטיים נגדו. אך תגר לא חדל ממעשיו, ויתרה מכך, אף נהג להתרברב בפני מכריו על מעשי האלימות. "הוא בא יום אחד למספרה וסיפר לנו איך הוא איים על השכן שלו", סיפרה יעל, אחת מעובדות המספרה של הנרצח יוסף דב ז"ל, בה נהג תגר לבקר. "היה ברור שמשהו לא טוב קורה אצל הבנאדם הזה. אמרתי גם ליוסף, שאם הוא לא יגמור בכלא הוא יגמור בצורה אחרת".