נמצאו חפציו של יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית

סמוך לביתו של יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית בעמק חפר נמצאו היום הארנק ומכשיר הקשר שנגנבו מביתו של שאול חורב במהלך פריצה לפני כשבוע. במשטרה העריכו אחרי המקרה כי הפורצים לא הכירו את זהות חורב וכי הפריצה הייתה "אירוע פלילי לחלוטין"

כשבוע לאחר שפורסם כי נפרץ ביתו של שאול חורב, יושב-ראש הוועדה לאנרגיה אטומית, הודיעה המשטרה כי החפצים שנגנבו מהמקום נמצאו. במשטרה הבהירו כי מחשבו האישי של חורב לא נגנב, בניגוד למה שדווח תחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה של פרטי הפריצה לביתו של חורב במושב בעמק חפר עלה שמהבית נגנבו תיק עם ארנק וכן מכשיר קשר, אך לא נגנבו מסמכים מסווגים. מהמשטרה נמסר כי הארנק ומכשיר הקשר של חורב נמצאו לא הרחק מביתו. גורמים ביטחוניים הדגישו בשבוע שעבר שמדובר ב"אירוע פלילי לחלוטין" ושהפריצה אינה קשורה לזהותו של ד"ר חורב.

המקרה הוא ככל הנראה חלק מגל הפריצות שחווים תושבי המושבים בעמק חפר, שהולך וגובר בשנים האחרונות. במושב בית יצחק לבדו דווחו בחודש דצמבר האחרון 32 אירועי גניבה ופריצה, כך גם ברוב המושבים מסביב. לפני ארבעה חודשים נרצח תושב אביחיל שהפתיע פורצים בביתו.

ראש המועצה אזורית עמק חפר, רני אידן, התייחס בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט לריבוי הפריצות באזור. "גם אני חוויתי את זה בביתי בשבוע שעבר בפעם השנייה בתוך שלושה שבועות. למזלי, איך שהם פתחו את החלון האזעקה התחילה להשתולל והם ברחו", סיפר. לדבריו, הפורצים מגיעים בדרך כלל ב-19:00 או 20:00 בערב, כשאנשים בבית והאזעקה לא פועלת. "זה מפחיד מאוד, ייתכן שתיתקל בגנב פנים אל פנים וזה יכול להיגרר גם לפגיעה גופנית".