תקיפת המנקה הערבי בטיילת בת"א: נעצרו 8 חשודים

8 חשודים מטבריה נעצרו הבוקר בחשד שתקפו עובד ניקיון ערבי של עיריית תל אביב לפני יותר משבוע. טרם ברור מדוע ביצעו את המעשה, אך ככל הנראה היו שיכורים במהלכו. מבית החשודים הוחרם ציוד והם הועברו לחקירה במשטרת תל אביב

"צעקו לעברי 'ערבי, ערבי'". אוסרוף בביה"ח (חדשות 2)

המשטרה עצרה הבוקר שמונה חשודים בתקיפת פועל הניקיון הערבי חסן אוסרוף, לפני יותר משבוע בטיילת בתל אביב. שוטרים פשטו הבוקר על בתי החשודים בטבריה והחרימו ציוד. על פי החשד, היו מעורבים בתקיפה כ-20 צעירים. החשודים שנעצרו יועברו לחקירה במשטרת תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעירים שנעצרו, מתוכם חמישה קטינים, הגיעו מטבריה למסיבת פורים בתל אביב וככל הנראה היו שיכורים בשעת המעשה. רב פקד יצחק כהן, ראש משרד חקירות ומודיעין של תחנת לב תל אביב, סיפר כי החשודים נעצרו בתום פעילות מודיעינית וכי מחקירה ראשונה עולה כי הם שהו בחוף הים בטרם התקיפה.

לטענת החשודים, התקיפה החלה לאחר שחלק מהם סברו כי אוסרוף גנב מאחד הנוכחים. בתגובה החלו החשודים להכות אותו, לכאורה כדי להשיב את האבידה. מהמשטרה נמסר עוד כי כל כיווני החקירה נבדקים, ובהם גם הכיוון הפלילי.

מיד לאחר האירוע, נשמעו גינויים במערכת הפוליטית לאלימות הקשה. ראש העיר תל אביב רון חולדאי כתב בפייסבוק: "מצער אותי מאוד שגילויי גזענות ואלימות הם עדיין חלק מהוויית החיים שלנו".

"תקיפת עובד העירייה שנעשתה, לכאורה, על רקע גזעני, היא חלק מתופעה מחפירה של גזענות בחברה הישראלית שאותה אני מגנה בחריפות", הוסיף חולדאי בעמוד הפייסבוק שלו, והדגיש כי הוא מקווה שמשטרת ישראל תצליח לשים את ידיה על התוקפים ותמצה עמם את הדין.

 

"מדיניות בת עשרות שנים של הכחשה"

גם ח"כ דב חנין (חד"ש) הביע זעזוע עמוק מהתקיפה הברוטאלית. חנין ביקר את אוסרוף בבית החולים איכילוב, שם הוא אושפז בעקבות המכות שספג, ואמר בצאתו מבית החולים: "קשה לראות את הפציעות ומצמרר לשמוע את הסיפור". ח"כ חנין ציין כי בכוונתו לפעול כדי שהפצוע יוכר כנפגע פעולת איבה. "חיוני שהחוק הזה יוחל בפועל גם על ערבים הנפגעים מהתקפות לאומניות".

לדבריו הצטרפה ח"כ סתיו שפיר (העבודה), שציינה כי "במקרים של אלימות מסוג זה אפשר, כמו בסוגיות הכלכליות - לתרץ ולהגיד שמדובר ביד המקרה, בנטייה 'טבעית', או סתם 'שכרות' ו'שעמום'. אפשר גם להישיר מבט ולראות שמדובר במדיניות. מדיניות בת עשרות שנים של הכחשה, של ענישה דלה או לא קיימת".

שותפו של אוסרוף: "הם ביצעו בו לינץ'"

אוסרוף, שאושפז בבית החולים איכילוב נתפר מאות תפרים בראשו. מבחינתו, הקושי האמיתי הוא הנפשי: "הם באו אליי וצעקו לעברי: 'ערבי, ערבי'; שאלתי אותם מדוע הם מתבטאים כך - והם החלו להכות אותי באמצעות בקבוק", שחזר את רגעי האימה. בנקודה הזו, נזכר אוסרוף, הוא איבד את הכרתו.

ישראל דדון, שותפו לעבודה סיפר על ההלם: "אני עדיין לא יכול לתפקד", אמר. "מצאתי אותו כשהוא מוטל שותת דם ומעליו בסביבות 15-20 צעירים שבועטים, זורקים ושוברים; הם פשוט ביצעו בו לינץ'".