התושבים בשרון מפחדים מגל הפריצות: "כל גנב הוא רוצח בפוטנציה"

השבוע נפרץ ביתו של יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית במושב בית יצחק. באופן מוזר, יש באירוע המסובך הזה גם משהו אחד טוב - הוא הפנה זרקור לתושבי המושבים בשרון, שחווים כמעט בכל ערב אירוע פריצה ומעשי שוד. התושבים המיואשים מאבדים את האמון בשלטון החוק ובמשטרה

גל הפריצות ביישובי השרון מערער את ביטחון התושבים, שמודים בעצב כי הגנבים כבר לא מפחדים. "אף בנאדם לא חשב שבזמן שהוא נמצא בתוך הבית, לפני שהוא הולך לישון, הוא צריך להפעיל את האזעקות ולהרכיב אמצעי מיגון", אומר אחד מתושבי מושב בית יצחק, שעלה השבוע לכותרות בעקבות הפריצה לביתו של מנכ"ל הועדה לאנרגיה אטומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלינו פרצו הביתה בליל חורף קר, כאשר ישנו ותנור החימום דלק", מספר רמי בארי, תושב בית יצחק, "הדלתות היו סגורות והתריסים היו סגורים - ככל הנראה פרצו בצורה מקצועית". הבית של רמי ולאה בארי צמוד לביתו של שאול חורב, האיש שמחזיק את סודות הגרעין שלנו - אליהם כבר פרצו פעמיים.

בעבר פרצו לבתים כשאנשים היו בחו"ל, אחר כך בלילה כשכולם ישנים, אך בחודשים האחרונים הגנבים כבר אינם מפחדים. רוב הפריצות במושבי עמק חפר הן בשעות הערב כשכולם כבר בבית.

"ברבע לשבע בערב, ביום רביעי, פתחתי את הדלת ומולי עמד בחור כשיד ימין שלו מוסתרת", מספר יובל אשכנזי, תושב היישוב, "הבחור האיר עליי עם פנס לתוך העיניים. מלמל 'אני אהרוג אותך' הוא התחיל לבוא לקראתי עם סכין גדולה ואיים עליי. פתחתי את הדלת ונפלתי". מאז, בתו של יובל לא מוכנה לישון בבית. "אני מעדיפה לא לישון פה - זה מפחיד אותי", מספרת עדן בתו.

שוטרים בבית יצחק בעקבות הפריצה השבוע (חדשות 2)

הפריצה לביתו של חורב הביאה את בכירי המשטרה לאזור

בפורים התחפשו כל ילדי כיתה ג' במושב לפורצים. זהו לא סיפור של שבוע או שבועיים. בבית יצחק זאת המציאות כבר יותר משנה, אלא שהפעם - נפרץ ביתו של יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית, מה שהביא את בכירי המשטרה באזור ואפילו את השר לביטחון הפנים - לפגוש את התושבים.

השר יצחק אהרונוביץ' שמע טענות קשות של תושבי בית יצחק על המציאות הקשה עמה הם מתמודדים. "כל גנב שמסתובב פה במושב - הוא רוצח בפוטנציה", הסבירה לשר אסנת כץ, אחת התושבות. "גם אצלי פרצו לבית", ענה לה השר אהרונוביץ', "אני חייב להחזיר את הביטחון האישי לתושבים. נקודה".

המשטרה הקימה בקיץ הקודם את תחנת המשטרה "שדות", שנועדה לשרת את תושבי המושבים בשרון ובעמק חפר. "פיקוד המשטרה לקח שוטרים מתחנת נתניה, כפר סבא, רעננה והוד השרון כדי להקים כאן תחנה שאמורה לתת שירותי משטרה ותשובה ל-120 אלף תושבים שגרים כאן בלמעלה מ-70 יישובים", מספר ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז במשטרה, "אך זוהי טיפה בים".