משפחת השופט: "ילדיו תומכים בו"

בתגובה ראשונה מטעם משפחת השופט ממרכז הארץ החשוד בהכאת ילדיו נכתב כי "הוא לא נשלח מעולם לסדנה לטיפול באלימות". במשפחה מדגישים: "בשנים האחרונות הקשר בין האב לילדיו רצוף ותקין, הילדים מתפקדים ברמה גבוהה"

משפחת השופט: הילדים תומכים בו (חדשות 2)

יומיים אחרי החלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד השופט החשוד בהכאת ילדיו, מפרסמת הערב משפחתו של השופט הודעה שבה היא מגיבה לראשונה לפרשה. "ילדיו של השופט תומכים בו בשעה זו ורוצים בטובתו", נכתב בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו עומדים חסרי אונים והמומים מול שטף הדיווחים השקריים וחסרי האחריות המופיעים בכלי התקשורת השונים", נכתב בהודעת המשפחה. "נדהמנו לראות ולשמוע, שיש מי שגוזר את דינו של השופט מבלי שיש בידיו בדל מידע על הפרשה תוך הישענות על מידע מעוות, פוגעני ולא מדויק שמופיע בכלי תקשורת שונים".

במשפחה התייחסו גם להתבטאויות של שופטים בדימוס לגבי הפרשה וכתבו: "הצטערנו מאד להיווכח, שגם שופטים בדימוס לוקחים חלק בחריצת דינו של השופט על בסיס אותו מידע". במשפחה מציינים כי החליטו לתקן את הדיווחים הלא נכונים בתקשורת ולכן הם מספקים פרטים שונים לגבי האירועים.

"השופט לא נשלח מעולם לסדנה לטיפול באלימות, לא נטל חלק בסדנה כזו וממילא גם לא פרש ממנה", מבהירים במשפחתו. "שרות הרווחה מעולם לא ביקר בביתו של השופט".

"השופט היה בטיפול וייעוץ פסיכולוגי מיוזמתו האישית"

בהודעה הם מדגישים את הטלטלה הקשה שעבר המשפחה בעקבות פרידת השופט מאשתו הראשונה, אם ילדיו. "השופט היה בטיפול וייעוץ פסיכולוגי מיוזמתו האישית, מבלי שהתבקש לכך, מיד לאחר שנפרד מאשתו הראשונה, כדי לדעת כיצד להתמודד עם השינוי המשמעותי בחיי משפחתו בעקבות הפרידה, ולקבל כלים ומיומנויות שיאפשרו לו להתמודד עם השינויים שהתרחשו בחיי הילדים, בהתנהגותם ובאורחות התנהלותם בעקבות הפרידה הלא פשוטה".

בהמשך נכתב כי ילדיו של השופט שמרו עמו על קשר רצוף - כולל ביקורים בביתו. "ילדיו של השופט תומכים בו בשעה זו ורוצים אך בטובתו. מאז נפרד השופט מאשתו הראשונה, והילדים עברו למשמורת משותפת שלו ושל גרושתו, מעולם לא סירבו הילדים להגיע לבית אביהם. ההיפך הוא הנכון. הילדים רצו וביקשו להגיע לבית האב אף מעבר להסדרי הראייה המוסכמים וכך היה".

בסיום דבריהם הם כותבים: "אנו עוברים תקופה מטלטלת וקשה ביותר. נדע להתמודד איתה, חרף כל הקשיים. אנחנו מבקשים, בכל לשון של בקשה, שלא לשכוח שמדובר באבא, אמא, ילדים, סבא וסבתא שרואים ושומעים את כל שמתפרסם בכלי התקשורת ולגלות את מידת האחריות".

וינשטיין הורה לחקור את השופט באזהרה

שלשום הורה היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה באזהרה נגד השופט החשוד בהכאת ילדיו. כך חשף כתב חדשות 2, גיא פלג, במהדורה המרכזית.

במשרד המשפטים הסבירו את ההתפתחויות בכך שללשכת של וינשטיין "הגיעו תשובות לבירורים שונים שהיועץ ביקש לברר. במסגרת זו, התקבל מכתב מהמשטרה הייתה ונותרה עמדתה על כך שיש לחקור את השופט באזהרה. לכך צורף מכתב מטעם גורמי הרווחה שעדכן במצבם הנוכחי של הילדים. לנוכח אלה, קיים וינשטיין התייעצות בלשכתו לגבי המשך הטיפול בפרשה. הפרקליטות תמכה בהמלצת המשטרה".

בהמשך, צוין בהודעה כי "לאחר ששקל את מכלול נסיבות העניין בעת הזו, לרבות אלה הכרוכות בסיטואציה משפחתית מורכבת ורגישה זו, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירתו של השופט באזהרה. הודעה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה נמסרה לנשיא בית המשפט העליון".

באשר לעיתוי המהלך הסבירו במשרד המשפטים כי "אשר לעיכובים שחלו בטיפול בפרשה, אנו מביעים צער על כך שהטיפול בנושא והבירורים השונים שהיועץ המשפטי ביקש לברר לצורך השלמת התמונה התארכו מעבר לנדרש, בין היתר עקב תקלה משרדית".