צפו: מסע השופינג של היולדת הגנבת

"היעלמות" רכוש וציוד של מאושפזים היא כבר תופעה מוכרת בבתי החולים, אבל בדרך הכלל אחראים לה אורחים מבחוץ. הפעם גילתה אישה שמי ש"חגגה" עם כרטיס האשראי שלה היא לא אחרת מאשר היולדת ששכבה לצדה. כך זה נראה

זה קרה קצת אחרי הצירים והנשיפות בבית החולים בנהריה. יולדת בת 24 מכפר בגליל חזרה למחלקה וכבר למחרת התאוששה ותועדה כשהיא יוצאת למסע קניות בחנויות שבקומת הקרקע. משם חזרה עם ידיים עמוסות בשקיות. החיוב הגיע היישר אל היולדת ששכבה לצידה בחדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כנראה שבזמן שנכנסתי להתקלח או משהו כזה, היולדת שהייתה לידי פתחה את הארנק שלי ולקחה רק את כרטיס האשראי", סיפרה היולדת הנשדדת. "היא קנתה בגדים לתינוק הנולד ולילדים שבבית ב-3,000 שקלים". אבל גם אחרי הקנייה המרוכזת, היולדת לא נלחצה ולא נעלמה מהשטח. היא טיילה בבית החולים ובהמשך חזרה למחלקה עם השקיות, ואף ביקשה מהיולדות שבחדר לשמור על הרכוש החדש בזמן שהיא נמצאת בתינוקייה.

"היא נכנסה עם השקיות שלה לחדר והמתינה עד השחרור", סיפרה היולדת שכרטיס האשראי שלה נגנב. "תודה לאל שבכל פעם שהיא הייתה צריכה ללכת לשירותים היא הייתה חייבת לעבור דרכי. ככה ראיתי ושיננתי בדיוק מה היא לבשה, אז נתתי לשוטרים את התיאור המדויק של כל הבגדים".

עידן פייגנבאום, קצין הביטחון בבית החולים בנהריה, ממליץ למאושפזים לדאוג לעצמם. "מומלץ לכל אחד לשמור על הרכוש האישי שלו אצלו, צמוד אליו, ולא להביא דברים יקרי ערך בכלל לבית החולים. אנחנו מנחים כך גם את המטופלים וגם את הצוותים הרפואיים".

באמצעות התיאור שקיבל קצין הביטחון, הצליח לאתר די בקלות את היולדת הגונבת. הפרטים הועברו למשטרת נהריה. שוטריו של סגן ניצב אילן הרוש עיכבו את היולדת לחקירה ושם, כשהתינוק בזרועותיה, נאלצה להודות בעבירה והבטיחה להחזיר את הכסף. במשטרה טרם החליטו אם ומתי יוגש כתב אישום. בינתיים נותר רק לברך את היולדת על הרך הנולד ועל התיק הפלילי החדש.