השופט החשוד בהכאה ייחקר באזהרה

אחרי התמהמהות ארוכה ובעקבות לחץ הולך וגובר, הודיע הערב היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על החלטתו לפתוח בהליך. עורך דינו של השופט: "החלטה מצערת, אין ספק שהחקירה תסתיים מבלי שיינקטו הליכים כלשהם"

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, הורה הערב לפתוח בחקירה באזהרה נגד השופט החשוד בהכאת ילדיו. כך חשף הערב כתב חדשות 2, גיא פלג, במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד המשפטים הסבירו הערב את ההתפתחויות בכך שללשכת של וינשטיין "הגיעו תשובות לבירורים שונים שהיועץ ביקש לברר. במסגרת זו, התקבל מכתב מהמשטרה הייתה ונותרה עמדתה על כך שיש לחקור את השופט באזהרה. לכך צורף מכתב מטעם גורמי הרווחה שעדכן במצבם הנוכחי של הילדים. לנוכח אלה, קיים וינשטיין התייעצות בלשכתו לגבי המשך הטיפול בפרשה. הפרקליטות תמכה בהמלצת המשטרה".

בהמשך, צוין בהודעה כי "לאחר ששקל את מכלול נסיבות העניין בעת הזו, לרבות אלה הכרוכות בסיטואציה משפחתית מורכבת ורגישה זו, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירתו של השופט באזהרה. הודעה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה נמסרה לנשיא בית המשפט העליון".

באשר לעיתוי המהלך הסבירו במשרד המשפטים כי "אשר לעיכובים שחלו בטיפול בפרשה, אנו מביעים צער על כך שהטיפול בנושא והבירורים השונים שהיועץ המשפטי ביקש לברר לצורך השלמת התמונה התארכו מעבר לנדרש, בין היתר עקב תקלה משרדית".

עורך דינו של השופט, רועי בלכר, הגיב על ההפתחויות ומסר: "הצטערנו לשמוע על החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אך אין לנו ספק שהחקירה תסתיים מבלי שיינקטו הליכים כלשהם נגד השופט. אנו מקווים שההחלטה תתקבל במהרה כדי שמשפחתו תחזור לשגרת חייה".