נבדק: החשוד בפיצוץ בראשל"צ - נהג ברכב שהתפוצץ

בכירים במשטרה סיפרו כי שני ההרוגים בפיצוץ הרכב שהחריד הבוקר את ראשון לציון, הם עבריינים שקושרו בעבר לארגונו של אברג'יל. במקביל נבדק חשד כי החשוד שנעצר בזירת האירוע נהג ברכב לפני הפיצוץ. גוברת ההערכה שמדובר בתאונת עבודה

במשטרה עדיין ממשיכים לחקור את נסיבות מותם של שני עבריינים הבוקר בחנייה של בניין מגורים ברחוב היקינטון במערב ראשון לציון. מהחקירה עולה חשד כי העצור שנחקר הוא זה שנהג ברכב זמן קצר לפני שהתפוצץ.

במשטרה גובר החשד כי מדובר בתאונת עבודה במהלכה העבריינים ניסו למלכד רכב אחר, אך עם זאת נבדק גם כיוון של חיסול פלילי. מהחקירה, שמתנהלת בראשות מפקד מחוז מרכז במשטרה ניצב בנצי סאו ומפקד ימ"ר מרכז יגאל בן שלום, עולה כי שני ההרוגים היו קשורים בעבר לארגונו של אברג'יל. מקורות בכירים במשטרה סיפרו עוד כי האירוע מתקשר למספר מקרים שונים בשנה האחרונה.

המשטרה מתבססת בהערכתה על כך שאחד ההרוגים ישב ליד הנהג ואילו השני במושב האחורי. הערכה זו מצטרפת לדברים של עד ראייה שסיפר לחדשות 2 באינטרנט לאחר האירוע כי לא ראה אף אדם בכסא הנהג. "כשהגעתי למקום לקחנו דליים של מים והתחלנו לכבות את הרכב הבוער. כשהגעתי לא היה אדם במושב של הנהג. אלא רק במושב שליד הנהג ובמושב האחורי", ציין. לכוחות מד"א שהגיעו למקום לא היה אלא לקבוע את מותם של השניים, גברים בשנות ה-30 ו-40 לחייהם.

"חשבנו בהתחלה שמדובר בפיגוע"

"שמענו פיצוץ אדיר בזמן שהיינו בבית, שנמצא לא רחוק משם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מיד לאחר הפיצוץ נדב הייפרט, תושב העיר. "אחרי זה הגיעו המון ניידות של משטרה ומד"א. בהתחלה לא חשבנו שזה פלילי, זה הזכיר לנו את הקולות ממבצע 'עמוד ענן'".

שמחה אוחנה, המתגוררת סמוך למקום חשבה תחילה שמדובר במנוף שנפל: "ישבתי לשתות קפה, ובגלל שמשפצים את המרפסות שלנו בבניין חשבתי בהתחלה שהמנוף נפל בגלל הדף הפיצוץ, גם לפני שנה היה חיסול כמה רחובות מכאן". אחד מתושבי המקום סיפר כי היה בטוח שהיה פיגוע: "הייתי 50 מטר מזירת הפיצוץ, ואז התקרבתי והבנתי מה קרה, לא היה להם סיכוי להינצל".

לפני כשנה, חוסלו ברכבם במקום הסמוך לפיצוץ היום אוהד פרנקו (35) ודניאל סמרה (27) המוכרים למשטרה. הם נמצאו ירויים ברכבם כשרכב שרוף אחר נמצא סמוך לזירה. מהחקירה אז עלה כי סמוך לשעה 20:00 בערב ארבו להם אלמונים, וכשהם הגיעו נורו לעברם מספר יריות. השניים, שישבו במושבים הקדמיים של הרכב מתו במקום.