חשד לחיסול פלילי: 2 עבריינים נהרגו בפיצוץ מטען חבלה ברכב בראשון לציון

שני עבריינים בשנות ה-30 ו-40 לחייהם נהרגו בפיצוץ מטען חבלה שהוצמד לרכבם בחניה ברחוב היקינטון בראשון לציון. המשטרה בודקת אם מדובר בניסיון חיסול או בתאונת עבודה של עבריינים. מספר בני אדם עוכבו לחקירה בחשד למעורבות. עדי ראייה: "זו לא הפעם הראשונה"

שני עבריינים מהעולם התחתון, נהרגו לאור יום בפיצוץ מטען חבלה שהוצמד ככל הנראה לרכב בו שהו בחניה ברחוב היקינטון בלב שכונת מגורים בראשון לציון. כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום וההערכה היא כי מדובר בניסיון חיסול על רקע פלילי. המשטרה עצרה מספר בני אדם בחשד למעורבות באירוע. המשטרה בודקת גם את האפשרות שמדובר בתאונת עבודה של גורמים עברייניים שניסו למלכד רכב של אדם אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר מד"א, זכי הלר מסר כי בשעה 10:35 נמסר למד"א מרחב איילון על פיצוץ שאירע ברכב בעיר. הפרמדיקים קבעו את מותם של שני גברים בשנות ה-30 ו-40 שישבו בתוך הרכב. "ישנם כוחות גדולים שבודקים את נסיבות האירוע, שאירע בלב שכונת מגורים בעיר, סמוך לבניינים", הוסיף דובר מד"א. איציק בן אהרון, מנהל מרחב איילון במד"א אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "הפיצוץ היה בתוך הרכב, אין שום נפגעים מסביב".

"אנו מבצעים כעת פעולות לזיהוי והרקע לאירוע הוא פלילי", אמר מפקד תחנת משטרת ראשון לציון. "החקירה נמצאת בראשיתה והועברה לטיפול ימ"ר מרכז". המשטרה ביקשה מהציבור הרחב שלא להגיע למקום וחבלנים סרקו את הרכב כדי לוודא שאין עוד חומרי חבלה בתוכו. ייתכן כי מדובר בהמשך סכסוך כנופיות עקוב מדם שמתקיים בראשון לציון כבר יותר משנה. מדובר בשתי כנופיות, אחת מהן פועלת במזרח העיר ואילו והשנייה במערבה.

"שמענו פיצוץ אדיר, זו לא הפעם הראשונה"

"אני גר כאן למעלה בבניין הסמוך, שמעתי את הפיצוץ ורצתי ישר למטה כי הגן של בני נמצא ממש ליד הבניין", סיפר עד ראייה שהיה מהראשונים להגיע לזירה. "כשהגעתי למקום לקחנו דליים של מים והתחלנו לכבות את הרכב הבוער. כשהגעתי לא היה אדם במושב של הנהג. אלא רק במושב שליד הנהג ובמושב האחורי".

"שמענו פיצוץ אדיר בזמן שהיינו בבית, שנמצא לא רחוק משם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט נדב הייפרט, תושב העיר. "אחרי זה הגיעו המון ניידות של משטרה ומד"א. בהתחלה לא חשבנו שזה פלילי, זה הזכיר לנו את הקולות ממבצע 'עמוד ענן'".

שמחה אוחנה, המתגוררת סמוך למקום חשבה תחילה שמדובר במנוף שנפל: "ישבתי לשתות קפה, ובגלל שמשפצים את המרפסות שלנו בבניין חשבתי בהתחלה שהמנוף נפל בגלל הדף הפיצוץ, גם לפני שנה היה חיסול כמה רחובות מכאן". אחד מתושבי המקום סיפר כי היה בטוח שהיה פיגוע: "הייתי 50 מטר מזירת הפיצוץ, ואז התקרבתי והבנתי מה קרה, לא היה להם סיכוי להינצל".

לפני כשנה, חוסלו ברכבם במקום הסמוך לפיצוץ היום אוהד פרנקו (35) ודניאל סמרה (27) המוכרים למשטרה. הם נמצאו ירויים ברכבם כשרכב שרוף אחר נמצא סמוך לזירה. מהחקירה אז עלה כי סמוך לשעה 20:00 בערב ארבו להם אלמונים, וכשהם הגיעו נורו לעברם מספר יריות. השניים, שישבו במושבים הקדמיים של הרכב מתו במקום.