חשד: שופט בכיר תקף והכה את ילדיו במשך שנים

כ-3 שנים עברו מאז שהוגשה תלונה נגד שופט בכיר ממרכז הארץ בטענה כי הוא מכה את ילדיו. למרות שנעשתה כבר מזמן פנייה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, השופט טרם נחקר ועל פי הדיווחים ממשיך במעשיו האלימים

האם השופט חסין מפני החוק? (shutterstock)

חסין בפני החוק? מזה למעלה משלוש שנים חוקרת המשטרה חשד, שלפיו שופט בכיר הכה ותקף את ילדיו במשך תקופה ארוכה. כתבת המשטרה של רשת ב', עדי מאירי, חשפה הבוקר כי לפני שנתיים דחה היועץ המשפטי לממשלה בקשה לחקור את השופט, וזה המשיך במעשיו האלימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה המשטרתית, במרכזה עומד שופט בכיר המכהן בבית משפט במרכז הארץ, החלה לפני מספר שנים עם תלונה שהגיש מורה בבית הספר בו לומדים ילדיו של השופט, ללשכת הרווחה. לאחר הגשת התלונה התוודה השופט הבכיר בפני המורה על מעשיו ואף הביע חרטה.

בתום החקירה, שנמשכה שנה, הגישה המשטרה ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לאפשר לה לחקור את השופט בכדי להגיע למיצוי הדין בפרשה. אלא שעד היום טרם התקבל אישורו של היועץ המשפטי יהודה ויינשטיין.

וינשטיין לא נענה לבקשת המשטרה לחקור

במשרד המשפטים אישרו כי ויינשטיין טרם ענה לפניית המשטרה מכיוון שביקש לעשות בירורים נוספים על מנת לוודא ש"הנזק בחקירה לא יעלה על תועלתו". במקביל, התקבל באחרונה דיווח כי למרות הניסיון להנמיך את הלהבות - במסגרתו נשלח השופט להדרכה הורית - הוא ממשיך לנקוט באלימות כלפי ילדיו.

בריאיון לרשת ב' יושב ראש המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן, קרא ליועץ המשפטי לממשלה "לעשות מעשה, בין אם להשעות את השופט ובין אם לנקות אותו מאשמה". ד"ר קדמן הוסיף כי "דמו של שופט אינו סמוק יותר מדמם של אחרים. לא ייתכן ששלוש שנים עברו מאז שעלו החשדות נגדו והוא עדיין לא נחקר".