חשש בכפרים בצפון מחטיפות ילדים

תושבי כפרים ערבים ודרוזים בצפון מדווחים בתקופה האחרונה על רכב חשוד, ובו כמה גברים מזוקנים, שמסתובבים סמוך לבתי התושבים ומחפשים לטענתם אחר ילדים קטנים. לטענת התושבים, מדובר בניסיונות חטיפת ילדים לצורך בקשת כופר מבני משפחותיהם. ההורים מודאגים, אבל במשטרה מנסים להרגיע

בשבועות האחרונים נפוצו שמועות בקרב מספר כפרים בצפון הארץ, ותוכנן דומה: כנופייה עוקבת אחר ילדים במספר יישובים ערביים ודרוזים ועל פי העדויות, שהגיעו גם לחדשות 2 באינטרנט, מנסות לחטוף ילדים במטרה לסחוט דמי כופר מהוריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר פניות דומות הגיעו גם למייל האדום של חדשות 2,  ובהם תלונות על רכב חשוד, ובו כמה גברים מזוקנים שמסתובבים בשטחי האזור, סמוך לבתי התושבים. בנוסף, תיעוד של מצלמות אבטחה בבית פרטי שהגיע לחדשות 2 באינטרנט מציג ילדה בת 5 שבורחת בבהלה ועולה בריצה במדרגות לביתה. כמה שניות אחר כך נראה בסרטון רכב מסחרי שככל הנראה עקב אחר הילדה.

לאחר שהילדה כבר נכנסה לביתה, ניתן לראות כיצד הוציא אחד הגברים את ראשו מהרכב ובדק את השטח, ואחר כך המשיכו החשודים בדרכם. לטענת אב המשפחה, מדובר היה בניסיון חטיפה של בתו.

התושבים המבוהלים ממשיכים וטוענים כי בתוך הרכב, או מספר הרכבים, מאוחסן ציוד שאמור לשמש למטרות חטיפה. עורך דין תושב העיר טמרה העיד בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "לאחר שהשמועה הגיעה גם לעירי, פניתי כהורה מודאג לגננת ואמרתי לה - 'הילדה לא יוצאת מהגן ללא ליווי שלי או של אמה'. מדובר בדבר מדאיג ואני חושש לגורל ילדתי".

בכפר אחר, טוען אחד האבות כי נעשה ניסיון למשוך את בנו אל תוך הרכב, מה שגרם גם לקרע בחולצתו של הילד. "זה מפחיד", טוען האבא, "ברכב ישבו 4 אנשים. אנחנו מקווים שהמשטרה תתפוס אותם לפני שאנחנו נעשה את זה - ואז יהיה רע", הזהיר האב. הורה מודאג נוסף העיד - "פנינו למשטרה וכולם אומרים שמדובר בשמועות. אנחנו מקווים שהעניין יחקר ברצינות כי אין עשן בלי אש".

גורם במועצה האזורית כפר ירכא אישר כי השמועות הגיעו גם לקב"ט של המועצה, שפנה לכל בתי הספר ומוסדות החינוך בכפר ונתן הנחיות מיוחדות להתמודדות עם האיום, לכאורה. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הוגשה לפחות תלונה אחת בעניין הזה לתחנת המשטרה בעכו.

ממחוז חוף של המשטרה נמסר: "מדובר בשמועה שנפוצה ללא בסיס. אין תלונות ואין אירועים מיוחדים".