צפו: שוטרים מכים עצור בחקירה

חבריו של צעיר מהצפון שנעצר כי סירב לרוקן בקבוק משקה לבקשת השוטרים, תיעדו כיצד הם מכים אותו שוב ושוב בתוך תחנת המשטרה שאליה נלקח. גם בית המשפט קבע שהתנהגות החוקרים הייתה אלימה

בדרך כלל את מה שקורה בחדר החקירות, לא רואים. אבל הפעם הכל תועד: בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 נראים שני שוטרים כשהן מכים עצור במהלך חקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משטרת משגב, לפני שבועיים - החשוד יושב על ספסל מתחת לחלון, שוטר ניגש אליו, משחרר את האזיקים ונותן לו סטירה. החשוד מנסה להתגונן ואז החוקר השני מגיע לסייע ונראה תוקף באגרופו. "הרגשתי חסר אונים", סיפר אמיר חמדאן בן ה-19, תושב הכפר דיר חנא, שתועד כשהשוטרים מכים אותו. "מישהו מכה אותך, ואתה לא יכול לעשות שום דבר. מה אפשר לעשות?", הוא תוהה.

כמה דקות חולפות, החקירה נמשכת, השוטרים מרימים את החשוד ואחד מהם בועט בפלג גופו התחתון. לצילום אחראים חבריו של החשוד שהיו מחוץ למקום, לטענתם האלימות החלה כבר בזמן המעצר. לכן, הם סברו שהתנהלות דומה תתרחש גם בתוך התחנה. חמדאן סיפר כי שתה משקה אלכוהולי וסירב לשפוך אותו לבקשת השוטרים. "אמרתי לו שאני לא שופך את זה", תיאר חמדאן, "ואז הוא התחיל לדחוף אותי, אמר לי לשפוך את המשקה והכה אותי עם הפנס שלו".

"הכה אותי עם הפנס", אמיר חמדאן (חדשות 2)
בצילומים נראה חמדאן הודף את החוקר, אך בית המשפט שעיין בקלטת קבע בשבוע שעבר כי: "הדחיפה שדחף החשוד את אחד השוטרים אינה מצדיקה על פניה את תגובתם האלימה" ושחרר את אמיר. בבית החולים נמצא כי הוא סובל מפגיעה באשכים. "מה שמדאיג וחמור ביותר במקרה שלנו", אמר עו"ד מראם חמוד, "זה שאנחנו עדים לתופעה של התפשטות האלימות בשורות המשטרה". שבועיים לאירוע, ואמיר עדיין צולע וסובל מכאבים. ספק רב אם כך אמורה להיראות חקירה משטרתית, ללא קשר לעבירה שביצע החשוד.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "למרות בקשותינו לראות את הסרטון, לא נענינו. ללא קשר לתוכנו, נציין כי החשוד נעצר ברכב כשהוא תחת השפעת אלכוהול, השתולל, תקף שוטרים והתנגד למעצר. גם בתחנה המשיך להשתולל ולהתנגד למעצרו. במידה ויימצא כי השוטרים חרגו מסמכותם, הנושא יועבר לבדיקה".