הנערה שנפגעה מחומצה: "נלחמים על הראייה"

בת ה-15 מנצרת, שהותקפה על ידי שכנה בשל סירובה להינשא לו, מאושפזת עדיין במצב קשה בבית החולים כשהיא מורדמת, וקיים חשש שתאבד את מאור עיניה. "אנו מקווים שלפחות באחת העיניים נוכל לשחזר או להחזיר חלק מהראייה", אומר מנהל מחלקת העיינים ברמב"ם

החלון דרכו הושלכה החומצה (חדשות 2)

הגבר החשוד שהשליך חומצה על ג' בת ה-15 מנצרת, מטריד אותה כבר כמעט שלוש שנים - כך מתברר מפרטי החקירה. כשהבין שג' רוצה להתארס לבחור שהכירה, החליט לפגוע בה. אחותה שחזרה היום מול המצלמות את האירוע הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא שפך את זה על הפנים שלה", סיפרה האחות בביתם בנצרת והצביעה על הבית הסמוך. "הוא גר פה ממול". האחות תיארה את רגע התקיפה. "היא התחילה לצעוק, ורצנו לראות מה קרה לה", אמרה. "מהראש שלה עלה עשן".

אמה של ג' שמנסה להתעדכן במצבה כל הזמן, מפחדת ומודאגת. "אמא, עשו אותי עיוורת" צעקה ג' לאמה, שמבטיחה: "כשבתי תחלים, נשחוט כבש ונעזוב את הבית הזה. גם אם אצטרך לעבור לצריף, הכול בשביל להגן על הילדים שלי".

הרופאים מנסים להציל את עיניה

אחותה של ג' משחזרת (חדשות 2)

"אנחנו נלחמים על הראייה. עוד מוקדם מדי כשהיא מורדמת לדעת מה המצב" אמר היום פרופ' איתן בלומנטל, מנהל מחלקת עיניים בבית החולים רמב"ם שבו מאושפזת הנערה. "אנחנו עושים את כל מה שאנחנו יכולים ונשארים אופטימיים. אנו מקווים שלפחות באחת העיניים נוכל לשחזר או להחזיר חלק מהראייה".

החשוד בתקיפה הוא גבר בן 52, נשוי ואב לחמישה, שרצה להתחתן בכוח עם ג'. האלימות לא נעצרה גם בבית המשפט, כאשר החשוד תקף את הצלם שנכח במקום. על השאלה מדוע ביצע את המעשה המזעזע, הוא לא ענה. בינתיים מעצרו של השכן התוקף הוארך אתמול בחמישה ימים.