חשד: כנופייה פלסטינית חטפה נהגי מוניות ישראלים

3 תושבי השטחים חשודים בחטיפתו של נהג מונית מתל אביב לפני כחודש סמוך לירושלים. הם שדדו את רכבו ונמלטו עמו לשטחי הרשות הפלסטינית. לפני 10 ימים חזר על עצמו מקרה דומה

הותר לפרסום: שני פלסטינים תושבי השטחים נעצרו בחשד שחטפו נהג מונית ישראלי ושדדו ממנו את רכבו סמוך לירושלים, וניסו לעשות זאת גם לנהג מונית נוסף. במשטרה טוענים כי חשוד נוסף בפרשה טרם אותר ויתר החשודים ממתינים כעת במעצר עד תום החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה החלה בחודש ינואר האחרון לאחר שבמשטרת לב תל אביב התקבלה תלונה של נהג מונית, בן 70, שטען כי בשעה שהסיע את השלושה, ביניהם תושב סלפית בן 30 ותושב רמאללה בן 35, לכיוון ירושלים. במהלך הנסיעה ביקשו ממנו החשודים לעצור בצד הדרך, לאחר מכן יצאו מן הרכב וכרכו חבל סביב צווארו, חבטו בו, העבירו אותו למושב האחורי ופתחו בנסיעה לכיוון רמאללה.

בשלב מסוים סיפר נהג המונית כי השלושה השליכו אותו בשטחי הרשות הפלסטינית. פצוע ומדם, הצליח נהג המונית להגיע לעמדת משטרה פלסטינית, שם הוענק לו טיפול רפואי ולאחר מכן הוא פונה במצב בינוני עד קשה לבית החולים.

לאחר כעשרה ימים התבצע שוד נוסף בעל מאפיינים דומים, כאשר התקבלה תלונה על נהג מונית נוסף שהותקף סמוך לירושלים. באותו מקרה, הגיעו השלושה עד למחסום צבאי באזור העיר, שם חשו כי כוחות הביטחון הבחינו בהם, נטשו את המונית ונמלטו ברגל.

במשטרה חשדו כי מדובר באותם חשודים ובאמצעות טלפון נייד של אחד מהם, שהושאר במונית הנטושה, הצליחו החוקרים לאתר את בעל הטלפון. על ידי חקירת החשוד הצליחו חוקרי המשטרה לאתר חשוד נוסף אך טרם שמו את ידיהם על החשוד השלישי בפרשה.