הצתת משרד בית"ר: שני אוהדים נעצרו

המשטרה עצרה שני חשודים בהצתת משרדי מועדון בית"ר ירושלים לפני כשבועיים בבית וגן. אחד החשודים, המשתייכים לארגון האוהדים הקיצוני "לה פמילייה" שיחזר את המעשה. על פי החשד ניסו השניים להצית גם את מגרש האימונים של הקבוצה באמצעות נפט שרכשו

מעצר אוהדי הקבוצה (חדשות 2)

הסערה סביב מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מסרבת לדעוך: המשטרה עצרה לפנות בוקר שני צעירים המשתייכים לארגון האוהדים הקיצוני "לה פמילייה" החשודים במעורבות בהצתת משרדי המועדון בשכונת בית וגן בירושלים. בחקירת המשטרה הודה אחד החשודים במעשה ואף שיחזר את הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה מייחסים לחשודים, מתן נבון מקריית גת וצעיר נוסף מגדרה, הצתה על רקע גזעני בעקבות הגעתי של שני השחקנים הצ'צ'נים למועדון. עוד עולה מהחקירה כי השניים רכשו נפט וניסו להצית את המתחם כולו - כולל מגרש האימונים של הקבוצה, אך למרבה המזל הדבר לא עלה בידם.

בדיון שנערך לנבון בבית משפט השלום בירושלים הוחלט להאריך את מעצרו בשבעה ימים מחשש כי שחרורו יביא לשיבוש מהלכי משפט, השפעה על עדים ופגיעה בראיות. "לצייר את המשיב כאדם נורמטיבי עומד בסתירה לכך שנעצר והודה במיוחס לו", נאמר בהחלטת בית המשפט. "מסוכנותו של המשיב ברורה ומיידית".

בעקבות שורת האירועים האלימים, שהגיעה לשיאה בשריפת משרדי המועדון לפני כשבועיים, הודיעה המשטרה כי בכוונתה לפעול בנחישות נגד ארגון האוהדים הקיצוני. בתגובה החליטו ב"לה פמיליה" להשבית באופן מיידי את פעילותם, בין היתר מחשש לגל מעצרים משטרתיים.

בשבוע שעבר עצרה המשטרה ארבעה אוהדים בחשד למעורבות בשריפה אך הם שוחררו זמן קצר לאחר מכן. ימים ספורים קודם לכן החליטה הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד שניים מאוהדי הקבוצה בגין קריאות גזעניות בתחומי המגרש - זאת כחלק מהמאבק הנמשך בתופעת הגזענות גם במישור המשפטי.

ראשי הקבוצה ואוהדים רבים הביעו זעזוע רב בעקבות השריפה שגרמה לנזק רב ולאובדן פריטים מהיסטוריית המועדון בהם גביעים, מסמכים ותמונות בעלי משמעות סנטימנטלית רבה. "זה דבר איום ונורא", אמר אז יו"ר הקבוצה איציק קורנפיין. "מקומם של האחראים מאחרי סורג ובריח".