מרדף משטרתי וקרב יריות - לעיני המצלמה

רגעי הדרמה בגבעת שמואל נחשפים בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online מתוך אחד מרכבי הביטחון שהשתתפו במרדף אחר חברי כנופיית גנבי רכב ממזרח ירושלים. אחד מהחשודים נורה במהלך המרדף ונפצע קשה. כך זה נראה

מרדפים משטרתיים אחר רכבים נמלטים המלווים בירי חי הם אמנם דבר נפוץ בסרטי פעולה הוליוודיים, אך לעתים נדירות מרדפים שכאלה מתועדים במציאות. זה מה שקרה הבוקר (שני) בגבעת שמואל, כשכנופיית גנבי רכב ממזרח ירושלים פרצה מחסום של המשטרה בעיר, והחלה לברוח מהשוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי הכנופייה, שנמלטו במכונית וולוו שחורה ובמכונית גנובה נוספת, נעצרו לבסוף באחת מסמטאות העיר על ידי הניידות שהחלו לרדוף אחריהם. בתיעוד שקלטה מצלמה שהוצבה ברכב של גורמי הביטחון שהשתתפו במרדף, ניתן לראות כיצד השוטרים מנגחים את רכביהם במכונית השחורה בניסיון לעצור את החשודים.

השוטרים, שחשו בסכנה, ירו לעבר הרכב המשתולל אך זה המשיך בנסיעה פראית נגד כיוון התנועה, כשהניידות בעקבותיו. בסרטון נראה אחד מאנשי הביטחון יוצא מהניידת עם אקדח שלוף ופותח באש לעבר מכונית הוולוו. לאחר מכן המשיכו השוטרים במרדף האחר הרכב, שהחל בנסיעה פרועה ברחובות העיר.

סמוך לעלייה לכיוון פתח תקווה, באזור במחלף גהה, הצליחה המשטרה לעצור את המכונית, בה נהג שוהה בלתי חוקי ממזרח ירושלים, בשנות ה-30 לחייו. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון במצב קשה, לאחר שהתברר כי נפצע מהירי במחסום. חברו שהיה עמו ברכב נעצר אף הוא. במשטרה חושדים כי שני חשודים נוספים שהשתייכו לכנופייה טרם נתפסו.

במשטרה מעריכים כי כלי הרכב נגנבו לפני מספר חודשים מישראל לשטחי הרשות הפלסטינית. כתוצאה מהמרדף והפעילות המשטרתית הענפה נרשמו עומסי תנועה קלים באזור.    

פרץ מחסום וניגח ניידות (עזרי עמרם)

"שמחה שהילדים לא היו בבית"

ניצב משנה שמעון לביא, מפקד מרחב דן שפיקד על המרדף, אמר לחדשות 2 Online כי חלק מחברי הכנופייה הם אסירים משוחררים: "להערכתנו בוצעה פעילות פלילית ענפה באזור זה בתקופה האחרונה". לביא אישר כי הירי בוצע לעבר הרכב בזמן נהיגה, לאחר שהחשוד ניסה לדרוס את השוטרים: "כמובן נשאיר לגורמים אחרים לבחון את נסיבות הירי. זו הזדמנות לשבח את שוטרי מרחב דן על נחישות וחתירה למגע". לדברי נצ"מ לביא, המעקב אחר הרכב החשוד והפורצים הוא "חלק מפעילות כוללת בשבועים האחרונים נגד כנופיות של שודדי מכוניות". 

קרן פרייטג-גרטל, תושבת גבעת שמואל שביתה נפרץ על ידי החשודים, סיפרה לחדשות 2 Online כי יש פריצות רבות בשכונה לאחרונה. "התקשרו לבעלי לעבודה וביקשו ממנו לבוא הביתה בגלל הפריצה - הגענו ומצאנו בית מבולגן, זאת תחושה קשה. לצערי זו לא פעם ראשונה - בכל פעם אנחנו מוסיפים עוד הגנה וזה כנראה לא עוזר", סיפרה פרייטג-גרטל.

לדבריה, "התחושות הן קשות, אבל אני שמחה שיש פה המון שיטור ומשטרה. יש מכה של פריצות, זה ידוע. תחושת ביטחון כרגע אין לי, צריך מצלמות ברחובות, קצת יותר ביטחון - אולי העירייה או שיטור אזרחי. אני שמחה שהילדים לא היו בבית, שהם עדיין בבית ספר ומוגנים".