צפו: טעות בזיהוי הובילה לאלימות קשה מצד השוטרים

מדוע הותקפה משפחת חמדאן? לטענתם, שוטרים סמויים שלא הזדהו כאנשי משטרה, הגיעו לעסק המשפחתי בעפולה לפני שבועיים כדי לעצור אדם בשם מוחמד. כשאיתרו בן משפחה שזה שמו, החלו להכות אותו, כך טוענים בני המשפחה, ולאחר מכן גם את אביו שצעק לעברם כי מדובר בטעות. במשטרה טוענים מנגד שדווקא הם אלה שהותקפו

משפחת חמדאן מכפר כנא מחזיקה בבעלותה עסק לשטיפת מכוניות בעפולה מזה כ-30 שנה. לטענתם, לפני שבועיים הגיעו בלשים ממשטרת עפולה לעסק שלהם כדי לחפש אחר אדם בשם מוחמד. גם בנו של בעל הבית נקרא מוחמד והבלשים נכנסו לתא השירותים, שם הוא שטף את ידיו כהכנה לתפילה, נעלו את הדלת והחלו לתקוף אותו, תוך שהוא צועק להם - "אני לא המוחמד שאתם מחפשים". כתוצאה מהתקיפה נגרמו לצעיר שברים בשתי שיניו הקדמיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אביו של מוחמד, אבו-עדל חמדאן, שמע את הצעקות, נכנס לתא והחל לצעוק לעבר השוטרים ולדרוש מהם שיחדלו ממעשיהם. הוא מצא את מוחמד שרוע על הרצפה כשמסביבו שוטרים. אז, לטענת המשפחה, פרצה עוד מהומה שבמהלכה אחותו של מוחמד, המועסקת במקום כמזכירה, החלה לבכות ולצעוק.

תוך זמן קצר הגיעו למקום גם ניידות ואופנועי יס"מ. עם הגעתם שב האב וטען כי מדובר בטעות בזיהוי. אז, כפי שניתן לראות בסרטון נראה גם האבא שרוע מחוץ לתא השירותים.

בתום המהומה נעצרו הבן, האב ואחד העובדים בעסק. העובד שנעצר סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על החקירה שעבר, לטענתו. "נלקחתי לחקירה, ושם אחד החוקרים אמר לי שב", אמר. "התיישבתי על הכסא. ואז הוא אמר לי לא על הכסא, על הרצפה. כשהתיישבתי על הרצפה הוא אמר לי לא, שכב על הרצפה. ואז הוא החל לדרוך עליי, ותוך כדי שהוא מעשן הוא הלך על גופי - הלוך וחזור".

עו"ד יוסף פארס (חדשות 2)

"נפעל שהשוטרים האלה יועמדו לדין"

האב שהותקף סיפר כי הרגיש מושפל. "אנחנו 30 שנה בעפולה ומעולם לא נכנסנו לתחנת משטרה", אמר. "הם חיפשו אדם בשם מוחמד, וכזה אפשר למצוא בכל בית מוסלמי בישראל. הם פשוט התחילו להשתולל בתוך העסק שלי. אני חושב שמפכ"ל המשטרה צריך לראות את התמונות האלה ולהעיף את השוטרים מתפקדים לאלתר. אנחנו לא נשתוק".

שוטר שנפגע לכאורה במהלך המעצר (דוברות מחוז צפון)

עורך דינה של המשפחה, יוסף פארס טען כי "זה בלתי סביר ששוטרים במדינת ישראל מתנהגים באופן הזה. הם מגיעים לעסק, לא מזדהים כשוטרים, ומתחילים לתקוף את האנשים שם. פנינו כבר למחלקה לחקירות שוטרים ואנו מצפים ששם יסיימו את העבודה ואז נפנה להליך משפטי בכדי שהשוטרים האלה יועמדו לדין".

במשטרה לעומת זאת מספרים סיפור שונה לחלוטין, וממחישים בתמונות כיצד נפגעו השוטרים במהומה האלימה שהתפתחה.

ממשטרת עפולה נמסר בתגובה: "בפעילות לאיתור חשוד בשוד נדרשו מספר חשודים להזדהות. אחד מהחשודים סרב, נגח בפניו של השוטר ושאר החשודים החלו לתקוף את השוטרים. מעצר התוקפים, למרות ערר שהגישו ואשר נדחה על ידי ביהמ"ש, הוארך בארבעה ימים ובסיומם שוחררו למעצר בית. ע"פ חוות דעת של מומחה מחשוב מצלמות האבטחה, לא חוברו למחשב ולכן אין תיעוד לאירוע תקיפת השוטרים. שלושה שוטרים נזקקו לטיפול רפואי בבית חולים העמק בסיומו של האירוע. תיק החקירה כנגד החשודים הועבר לעיון פרקליטות מחוז צפון".