הוארך בחמישה חודשים מעצר ישראלי החשוד בסחר בנשים בטורקיה

תושב אשקלון כבן 40 חשוד כי סחר בנשים, הפעיל בתי בושת בקפריסין הטורקית ופעל נגד הנשים באלימות. הוא הוסגר לישראל על ידי משטרת טורקיה, כשנה אחרי שהסתיים המשפט של שותפו לפשע, ומעצרו הוארך עד לחודש יולי. השופט: "הוא נמלט מהדין"

עצור בפרשת הסחר בנשים. אילוסטרציה (חדשות 2)

הוסגר לישראל חשוד נוסף בפרשת הסחר החמורה בנשים: בית משפט השלום בתל אביב האריך היום בלא פחות מחמישה חודשים את מעצרו של תושב אשקלון כבן 40, החשוד במעורבות בסחר בבני אדם לצורכי זנות בטורקיה ובקפריסין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש נעצר אתמול בטורקיה בחשד לסחר בנשים ובהפעלת בתי בושת בקפריסין הטורקית בין השנים 2007-2009. הוא נעצר על ידי המשטרה הטורקית, והועבר לישראל.

הוסגר מטורקיה, שנה אחרי פתיחת המשפט (AP)

במשטרה טוענים כי החשוד עבד פעל במשותף עם רמי סבן שנמצא אשם בחלקו בפרשה, ובחודש מאי 2012 נשפט ל-18 חודשי מאסר בפועל. המשטרה מייחסת לאיש עבירות של קניית נשים ממדינות חבר העמים לשעבר, העסקתן בבתי בושת בקפריסין הטורקית, והתעללות קשה באלה שלא הסכימו להיכנע למרותו.

שופט בית משפט השלום, ד"ר שאול אבינור קבע כי ישנה תשתית ראייתית המבססת חשד סביר כנגד החשדות, ופסק שהחשוד שהוסגר מטורקיה, למעשה נמלט מדין כבר שנה: "החשוד היה מודע היטב להליכים המתנהלים בישראל כנגד שותפיו ובנסיבות אלה, אי הגנה לישראל שקולה להימלטות מהדין", קבע השופט.