ראש עיריית רמת השרון חשוד בקבלת דבר במרמה

פרקליטות מחוז תל אביב שוקלת להגיש כתב אישום נגד ראש עיריית רמת השרון רוכברגר. החשדות המיוחסים לו: קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד והפרת אמונים בתאגיד. לפני קבלת ההחלטה בפרקליטות, רוכברגר זומן לשימוע בפני פרקליט המדינה לדור. מקורבים לרוכברגר: "הוא משוכנע בצדקת דרכו"

רוכברגר, ארכיון (חדשות 2)

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה היום לראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר כי היא שוקלת להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות פליליות, בין היתר - קבלת דבר במרמה. לפני החלטה סופית בעניין, רוכברגר זומן על ידי הפרקליטות לשימוע בפני פרקליט המדינה משה לדור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב הזימון לשימוע שנשלח היום לרוכברגר ולפרקליטו נכתב כי חומר הראיות בתיק מבסס לכאורה יסודות לביצוע עבירות פליליות של קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד והפרת אמונים בתאגיד.

על פי החשד, בין שנת 2004 לשנת 2006 כיהן רוכברגר כיושב ראש הקרן להשתלמות של עובדי רשויות מקומיות, במקביל לכהונתו כראש עיריית רמת השרון. על פי חוק אסור לרוכברגר לקבל שכר על עבודה מעבר לתשלום שהוא מקבל עבור תפקידו כראש העירייה.

עבור תפקידו כיושב ראש הקרן, רוכברגר היה זכאי לקבל החזר כספי על הוצאות שהיו לו לצורך ביצוע תפקידו ולקידום מטרות הקרן. החזר ההוצאות היה מוגבל, אלא שבשנת 2005 הוחלט בקרן להעלות את הסכום המוגבל ולהעמידו על 6,000 שקלים במקום 500.

בשל האיסור החל עליו לקבל שכר בגין עבודתו בקרן, ובמטרה לקבל את מלוא הסכום שאושר להחזר הוצאותיו, הגיש לכאורה רוכברגר קבלות על הוצאות פרטיות שונות, חלקן קבלות מזויפות, אשר לא היו קשורות כלל להוצאותיו כיושב ראש הקרן.

"החזיר את הסכום לאחר שנפתחה החקירה"

בדרך זו - על פי החשד - קיבל רוכברגר במרמה החזר בסך כולל של 119,900 שקלים, אשר נרשם בכזב כהוצאות לצורך הקרן, ולא כהוצאות שכר, על כל המשתמע מכך. בפרקליטות מדגישים כי הסכום המדובר הוחזר על ידו לאחר שנפתחה החקירה.

במשרד המשפטים טוענים כי תיק החקירה נבדק בפרקליטות באופן מקיף ומעמיק, ולאחר שבוצעו עד לאחרונה השלמות חקירה במשטרה, הוחלט לאפשר לו להשמיע את טענותיו, לפני החלטה סופית בדבר הגשת כתב אישום. השימוע לרוכברגר צפוי להיערך בפני פרקליט המדינה משה לדור.

מקורבים לרוכברגר מסרו: "ההחלטה על כך שהפרקליטות שוקלת את הנושא - הגיעה לידינו. ראש העירייה משוכנע בחפותו ובטוח בצדקת דרכו. הנושא לא ירפה את ידיו והוא ימשיך לשרת בנאמנות את תושבי רמת השרון עוד שנים ארוכות".