חשד: עוד ח"כים מעורבים בפרשת השחיתות

המשטרה מעריכה כי שני חברי כנסת נוספים שאינם נמנים על מפלגת "ישראל ביתנו" מעורבים בפרשת השחיתות. בשלב זה החקירה אודות מעשיהם לכאורה עדיין לא החלה מאחר והמידע עדיין לא מצדיק את זימונם למשטרה

הכנסת, ארכיון (פלאש 90)

פרשת השחיתות במגזר הציבורי ממשיכה להסתעף: במהלך החקירה עלו שמותיהם של שני חברי כנסת נוספים, כמי שמעורבים לכאורה בפרשה. מדובר בשני חברי כנסת שאינם ממפלגת ישראל ביתנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, החקירה נגדם עדיין לא הבשילה. חקירת המידע אודות אותם חברי כנסת עדיין לא הגיעה למצב שיכול להצדיק את זימונם לחקירה. לכן, לא ברור אם הם באמת יזומנו בסופו של דבר.

עד עתה הושלמו שלבי החקירה בשש פרשיות, אבל גורמים במשטרה אומרים כי החקירה עוד תתרחב וכי יהיו עוד פרשיות חדשות, בדומה לפרשייה שנחשפה הבוקר (שני) בעיריית עפולה.

מעצרו של ראש עיריית עפולה הוארך ב-3 ימים

כפי שהותר לפרסום מוקדם יותר היום, ראש עיריית עפולה, יצחק מירון, נעצר הבוקר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות. מעצרו הוארך היום בשלושה ימים. גם סגן ראש העירייה, בוריס יודיס, עוכב היום לחקירה ומעצרו הוארך בשלושה ימים.

ראש העירייה מירון חשוד שמינה את יודיס, איש ישראל ביתנו, לתפקיד סגן ראש העירייה - בתמורה לארבעה מיליון שקלים שהועברו לעיריית עפולה מהכספים הקואליציוניים של ישראל ביתנו. מירון ויודיס שעוכבו הבוקר לחקירה מכחישים את המיוחס להם.

בכירים בעירייה והעומד בראשה - במעצר. ארכ (חדשות 2)

בעקבות חומרים שנאספו בחקירה הגלויה בשבועות האחרונים, פשטו הבוקר אנשי היחידה על עיריית עפולה. כמו כן, נערכו חיפושים בבתי החשודים שעוכבו ובמשרדיהם.

בחודש נובמבר 2014 עתרו מספר חברי מועצת העיר מהאופוזיציה, ובהם אבי אלקבץ, לשעבר ראש עיריית עפולה, נגד כינוס ישיבת מועצת העיר למינוי בוריס יודיס לסגן בשכר, אך עתירתם המנהלית נדחתה. הם העבירו מידע שברשותם לידי המשטרה, וייתכן שמידע זה בצירוף התפתחות החקירה המרכזית הוביל למעצר ראש העירייה וסגנו.

שטייניץ: "מקווה שיתברר כי לא נפל פגם"

חשוד נוסף בפרשה שעוכב לחקירה ומעצרו הוארך בשלושה ימים הוא רמי טייב, ראש המטה של השר יובל שטייניץ. טייב חשוד בתיווך לשוחד. מדוברו של שטייניץ נמסר בתגובה: "השר סומך ידיו על רשויות החוק שיעשו את עבודתם נאמנה. השר מקווה שיתברר כי לא נפל פגם בהתנהלות של יועצו הפוליטי".

שומרת על זכות השתיקה. קירשנבאום (פלאש 90)

בתוך כך, נמשכת חקירתה של סגנית השר היוצאת פאינה קירשנבאום. היא אמנם הכריזה שתשמור על זכות השתיקה, אך היא תמשיך להיות מזומנת לחקירות המשטרה. היום למשל היא שתקה במשך שבע שעות, ולא הסכימה להשיב לשאלות החוקרים. גורם בכיר במשטרה אומר ששתיקתה של קירשנבאום מזיקה אך ורק לה.