שיעור נהיגה: כך תברח מהחוק

מורה לנהיגה מחדרה בחר בדרך בלתי שגרתית בניסיון לחמוק מאנשי מס ההכנסה: לאחר שהתבקש להציג את ספריו נכנס המורה לרכב והורה לתלמיד שיש במושב הנהג להימלט מהמקום. לרוע מזלו הוא נתפס מאוחר יותר על פי מספר לוחית הרישוי

מורה הנהיגה ביקש מהתלמיד לברוח. אילוסטרצ (שי פוקס)

ביקור מאנשי מס ההכנסה עשוי להיות חוויה לא נעימה עבור אנשים רבים, אבל מורה נהיגה אחד בחדרה עבר את הגבול בשבוע שעבר כשהשתמש באחד מתלמידיו על מנת להימלט מהביקורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במבצע ביקורות שערך משרד מס הכנסה חדרה בשבוע שעבר נדרש מורה לנהיגה, שעמד ליד מכוניתו, להציג את ספריו. על פי הדיווח של אנשי מס הכנסה, סירב המורה לשתף פעולה, הדף את המבקר ואז נכנס אל הרכב וביקש מהתלמיד שנהג בו לברוח מהמקום.

לרוע מזלו של המורה, זהותו התגלתה על פי מספר הרכב, והוא זומן למשרדי מס ההכנסה. תחילה הכחיש את מעורבותו בתקרית, אך כשהתברר שבכל זאת היה ברכב שברח, נחקר על ידי המבקרים. הם גילו ברשותו של המורה 6,500 שקלים שלא דווחו.

משרד מס הכנסה חדרה ביצע בשבוע שעבר מבצע ביקורות מיוחד שבו בדק 123 בתי עסק מתחום הבנייה, התעשייה, המסחר והשירותים. מהביקורת עלה כי 17% מהעסקים שבוקרו לא רשמו את הכנסותיהם כחוק.

באחד המקרים נמצא בבעסק המפעיל מכונות אוטומטיות למכירות משקאות ומזון אי רישום פדיון חודש ינואר בסך של לא פחות מ-126 אלף שקלים. במקרה אחר נמצא כי הקופה בדוכן למכירת פלאפל בעיר פועלת ללא סרט של קופה רושמת. בעל הדוכן טען להגנתו כי פתח את העסק רק ביום הביקורת ועדיין לא מכר דבר, אבל התקשה להסביר את העובדה שמספר ימים קודם לביקורת נערכה במקום קנייה סמויה, שלמרבה הפלא - גם היא לא נרשמה.