פרשת השחיתות: ראש עיריית עפולה נעצר

בית המשפט האריך בשלושה ימים את מעצרו של יצחק מירון, ראש עיריית עפולה, החשוד כי מינה מקורבים למפלגת "ישראל ביתנו" בתמורה למיליוני שקלים. במסגרת הפרשה נעצר גם סגנו ויועצו של השר שטייניץ

עיריית עפולה, ארכיון (חדשות 2)

הותר לפרסום: ראש עיריית עפולה, יצחק מירון, נעצר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות במגזר הציבורי. מעצרו הוארך היום (שני) בשלושה ימים. גם סגן ראש העירייה, בוריס יודיס, עוכב היום לחקירה ומעצרו הוארך בשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש העירייה מירון חשוד שמינה את יודיס, איש ישראל ביתנו, לתפקיד סגן ראש העירייה - בתמורה לארבעה מיליון שקלים שהועברו לעיריית עפולה מהכספים הקואליציוניים של ישראל ביתנו. מירון ויודיס שעוכבו הבוקר לחקירה מכחישים את המיוחס להם.

בעקבות חומרים שנאספו בחקירה הגלויה בשבועות האחרונים, פשטו הבוקר אנשי היחידה על עיריית עפולה. כמו כן, נערכו חיפושים בבתי החשודים שעוכבו ובמשרדיהם.

בחודש נובמבר 2014 עתרו מספר חברי מועצת העיר מהאופוזיציה, ובהם אבי אלקבץ, לשעבר ראש עיריית עפולה, נגד כינוס ישיבת מועצת העיר למינוי בוריס יודיס לסגן בשכר, אך עתירתם המנהלית נדחתה. הם העבירו מידע שברשותם לידי המשטרה, וייתכן שמידע זה בצירוף התפתחות החקירה המרכזית הוביל למעצר ראש העירייה וסגנו.

חשוד נוסף בפרשה שעוכב לחקירה ומעצרו הוארך בשלושה ימים הוא רמי טייב, ראש המטה של השר יובל שטייניץ. טייב חשוד בתיווך לשוחד. מדוברו של שטייניץ נמסר בתגובה: "השר סומך ידיו על רשויות החוק שיעשו את עבודתם נאמנה. השר מקווה שיתברר כי לא נפל פגם בהתנהלות של יועצו הפוליטי".

"מקווה כי לא נפל פגם". שטייניץ (רויטרס)

סגנית השר קירשנבאום פורשת מהכנסת

בתוך כך, האריך בית המשפט גם את מעצרו של דוד (דאוד) גודובסקי, ראש מטה ישראל ביתנו, בשלושה ימים. סגנית השר פאינה קירשנבאום נחקרה הבוקר פעם נוספת במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה.

במקביל, הבוקר פורסם כי אחרי שביקשה מיושב ראש מפלגתה להתפטר, ואז חזרה בה לבקשתו - סגנית השר קירשנבאום פורשת. במכתב שפרסמה לכלי התקשורת הודיעה סגנית שר הפנים כי לא תתמודד לכנסת ה-20 וכי היא בוחרת בזכות השתיקה בחקירתה במסגרת פרשת השחיתות בישראל ביתנו.

"מאחר ומקובל עליי כי כאשת ציבור לבחירה בזכות השתיקה משמעויות והשלכות רבות, החלטתי שלא 'לרוץ' בבחירות הבאות, לצאת מהחיים הציבוריים ולהשקיע את זמני בהגנה על חפותי כמו גם בשיקום משפחתי", כתבה ח"כ קירשנבאום במכתב שפרסמה.