ניסיון חיסול האחים: נעצר חשוד

יומיים אחרי ניסיון החיסול של שני האחים שאול ויניב פרץ המוכרים למשטרה בדרך בן צבי בתל אביב, עצרה הבוקר המשטרה חשוד ראשון, צעיר בן 27 מרמת גן, שנראה כי הכיר את השניים. על פי עדויות מהזירה, החשוד היה עם האחים ברכב, ויצא יחד איתם לקיוסק הסמוך. כשהשניים חזרו לרכב נשאר החשוד ליד החנות ואז התפוצץ המטען

כבאים ליד הרכב שעלה באש (חדשות 2)

המשטרה עצרה הבוקר את שמעון ויקטור, תושב רמת גן בן 27, בחשד שהיה מעורב בפיצוץ מטען החבלה ברכבם של האחים שאול ויניב פרץ בדרום תל אביב בליל שבת האחרון. בית משפט השלום בתל אביב החליט להאריך מעצרו בארבעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה, כי ויקטור היה עם שני האחים במכוניתם וכשעצרו ליד קיוסק בדרך בן צבי בדרום תל אביב ירד עמם מהרכב. האחים פרץ שבו כעבור זמן קצר למכונית ואילו החשוד השתהה בקיוסק ואז אירע הפיצוץ העז, שבו נפצעו השניים.במשטרה בוחנים את האפשרות כי הפיצוץ נגרם כתוצאה מתאונת עבודה ולא היה מתוכנן.

בדיון בעניינו אמר החשוד כי הוא משמש כנהגם של האחים בחודשיים האחרונים, והסביר: "אני לא יודע כלום, בגלל שיצאתי בנס נפלו עליי". בא כוחו עו"ד חיים שטיינברגר מסר כי מרשו "נעצר בביתו לאחר שהיה כל הערב בזירת האירוע. הוא מסר מיד את גרסתו לשוטרים ואף דיבר עם אחד הפצועים מספר שעות אחרי הפיצוץ, אין לו מה להסתיר". 

צפו: רגע הפיצוץ בתל אביב 

עוברי האורח התמימים שחלפו בליל שבת האחרון בדרך בן צבי בתל אביב נדהמו מעוצמת הפיצוץ שנשמע שם סמוך לשעה 21:15 בערב. הפיצוץ העז שנשמע בסמוך למכון הפתולוגי באבו כביר העלה באש את הרכב שנפגע, ממנו חולצו שני האחים המוכרים למשטרה.

ניסיון החיסול בוצע על פי הערכות המשטרה על רקע פלילי. כוחות החילוץ והמשטרה שהוזעקו למקום טיפלו בשני הפצועים, הפנו אותם לקבלת המשך טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בתל אביב ופתחו בחקירה.

בסרטון שצילמה מצלמת אבטחה סמוכה ניתן לראות כיצד הופעל המטען במכוניתם של האחים פרץ סמוך מאוד לאוכלוסייה אזרחית, שלה אין כל קשר למלחמות העולם התחתון. המטען פוצץ סמוך לקיוסק ובו גם עוברי אורח וגרם לשריפה גדולה ברכב.

המטען הופעל רק לאחר ששני האחים נכנסו לרכב, והובילו בסופו של דבר לפציעתו של אחד מהם קשה, והאחר באורח קל. דלתות וחלונות הרכב עפו מעוצמת הדף הפיצוץ ובכך סיכנו את חייהם של התושבים באזור. במשטרה ממשיכים בחקירת האירוע.