האם הנערה שהודתה ברצח בעלה חפה מפשע?

עדויות חדשות בפרשה בה חשודה נערה בדואית בת 17 כי רצחה את בעלה לפני שלושה שבועות מעלות ספק לגבי הודאתה ברצח, וזאת למרות שהיא טוענת כך גם היום. עדי ראייה סותרים את דברי הנערה וטוענים שהאדם שביצע את הרצח הוא גבר ולא אישה

לפני שלושה שבועות נעצרה א', נערה בת 17 מהיישוב הבדואי תל שבע, שהודתה כי יומיים אחרי שנישאה דקרה את בעלה למוות. א' טוענת שעשתה זאת כיוון שחויבה להתחתן איתו בניגוד לרצונה. מיד אחרי הרצח, על פי הודאתה, נכנסה לרכבה והתנגשה בעמוד חשמל כשניסתה להימלט מהמקום. אלא ששיחת טלפון של עד ראייה למוקד המשטרה סותרת את גרסת הנערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש רכב שנכנס בעמוד חשמל בכוונה. זה בן מיעוטים", אומר אחד העדים למוקדנית. בעדותו במשטרה הוסיף והדגיש: "ראיתי בחור שנהג ברכב ונערה שיוצאת מהמושב שליד הנהג". לשיחת הטלפון הזו מתווספת שיחה נוספת בדיוק באותה השעה של עד נוסף, שמוסר את אותו התיאור של ההתרחשויות.

בעקבות העדויות הללו, הסותרות את עדותה של א' ברצח, ולמרות שהיא ממשיכה לטעון כי היא הרוצחת, טוען עורך דינה מהסנגוריה הציבורית תומר אורינוב כי לא היא הרוצחת.

"התנהלות חקירת המשטרה רשלנית"

"חומר הראיות מצביע באופן מפורש שהנאשמת לא ביצעה את הדקירות, אלא אדם אחר", טען אורינוב. "לא נבדקו פריטים שונים שנמצאו ברכב שהיו צריכים להיבדק על ידי המעבדות. אין ספק שהתנהלה חקירת משטרה רשלנית".

על פי המסמכים שהובאו על ידי סנגורה של הצעירה לבית המשפט, עדת המפתח בפרשה היא אישה שעמדה סמוך ל-א' מיד לאחר הרצח וסייעה לה לשוחח עם מוקד 100 של המשטרה. לדבריו עדת הראייה כלל לא נחקרה במשטרה.

דובר משרד המשפטים בשם פרקליטות מחוז דרום פלילי מסר בתגובה כי "הפרקליטות הייתה ערה לדילמה שמעלה הסנגור כבר במהלך החקירה ועוד לפני שהסנגור קיבל את חומרי החקירה ביצעה המשטרה לבקשת הפרקליטות השלמות חקירה בעניין זה. מעבר לכך, ומאחר ומדובר בתיק שמתנהל בדלתיים סגורות נגד נאשמת שהינה קטינה לא נוכל להרחיב מעבר לכך".