מרדף ויריות בכביש גהה: גבר נפצע אנוש

המשטרה ניהלה מרדף אחרי רכב גנוב שנהגו פרץ מחסום בגבעת שמואל, תוך שהוא מנגח ניידות, ופתח בנהיגה פראית בכביש 4. השוטרים פתחו באש לעבר הרכב הנמלט סמוך למחלף גהה והצליחו לעצרו. הנהג החשוד פונה לביה"ח

מרדף מהסרטים בכביש מספר 4 הסתיים בירי לעבר גנב רכב נמלט - שנפצע אנושות: החשוד, שוהה בלתי חוקי פלסטיני בשנות ה-30 לחייו שמשתייך לחוליית גנבי רכב, נמלט היום (שני) מכוחות משטרה ואף פרץ מחסום בגבעת שמואל עד שנורה על ידי השוטרים סמוך לצומת גהה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה פתחה במרדף לאחר שהתקבל דיווח אודות רכב שנסע בצורה מחשידה. בשלב זה חיכו השוטרים וראו כיצד החשודים יוצאים מהרכב ופורצים לדירה סמוכה. לאחר הפריצה, ניסו השוטרים לעצור את הגנבים - שניסו להימלט מהזירה בשני כלי רכב גנובים.

השוטרים הקימו מחסום באחד הרחובות בגבעת שמואל בניסיון לעצור את הגנבים והצליחו ללכוד אחד מהם. נהג הרכב השני, תושב מזרח ירושלים בעל עבר פלילי בתחום עברות הרכב, הצליח לפרוץ את המחסום לאחר שניגח את ניידות המשטרה ונמלט בנסיעה מהירה על כביש מספר 4. 

פרץ מחסום וניגח ניידות (עזרי עמרם)

"שמחה שהילדים לא היו בבית"

השוטרים החלו לרדוף אחריו וסמוך לעלייה לכיוון פתח תקווה במחלף גהה פתחו בירי שממנו נפצע הנהג אנוש. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים בילינסון בעיר. במשטרה מעריכים כי כלי הרכב נגנבו לפני מספר חודשים מישראל לשטחי הרשות הפלסטינית. כתוצאה מהמרדף והפעילות המשטרתית הענפה נרשמו עומסי תנועה קלים באזור.

נצ"מ שמעון לביא, מפקד מרחב דן במשטרה, אמר לחדשות 2 Online כי חלק מחברי הכנופייה הם אסירים משוחררים: "להערכתנו בוצעה פעילות פלילית ענפה באזור זה בתקופה האחרונה". לביא אישר כי הירי בוצע לעבר הרכב בזמן נהיגה, לאחר שהחשוד ניסה לדרוס את השוטרים: "כמובן נשאיר לגורמים אחרים לבחון את נסיבות הירי. זו הזדמנות לשבח את שוטרי מרחב דן על נחישות וחתירה למגע". לדברי נצ"מ לביא, המעקב אחר הרכב החשוד והפורצים הוא "חלק מפעילות כוללת בשבועים האחרונים נגד כנופיות של שודדי מכוניות". 

קרן פרייטג-גרטל, תושבת גבעת שמואל שביתה נפרץ על ידי החשודים, סיפרה לחדשות 2 Online כי יש פריצות רבות בשכונה לאחרונה. "התקשרו לבעלי לעבודה וביקשו ממנו לבוא הביתה בגלל הפריצה - הגענו ומצאנו בית מבולגן, זט תחושה קשה. לצערי זו לא פעם ראשונה - בכל פעם אנחנו מוסיפים עוד הגנה וזה כנראה לא עוזר", סיפרה פרייטג-גרטל.

לדבריה, "התחושות הן קשות, אבל אני שמחה שיש פה המון שיטור ומשטרה. יש מכה של פריצות, זה ידוע. תחושת ביטחון כרגע אין לי, צריך מצלמות ברחובות, קצת יותר ביטחון - אולי העירייה או שיטור אזרחי. אני שמחה שהילדים לא היו בבית, שהם עדיין בבית ספר ומוגנים".