איציק קורנפיין: "חושש לחיי; אשקול לקחת מאבטחים"

לאחר שבמהלך הלילה הוצתו משרדי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, יו"ר הקבוצה איציק קורנפיין אומר כי הוא חושש לחייו וכי הוצעה לו אבטחה. "אשקול לקחת מאבטחים, אך נעבור את התקופה הזו", אמר. לדבריו, "מדובר במעשה איום ונורא, יש לכלוא האחראים"

הסערה בבית"ר ירושלים הגיעה הלילה לשיאה, לאחר שמשרדי מועדון הקבוצה בבית וגן הוצתו. היום מודה לראשונה יושב-ראש הקבוצה, איציק קורנפיין כי הוא חושש לחייו בעקבות אלימות האוהדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עד עכשיו לא הסתובבתי עם מאבטחים, אבל הציעו לי לקחת ואכן אשקול את הדבר", אמר. "אני באמת חושש לחיי אבל אנחנו נעבור את התקופה הזאת", הוסיף. קורנפיין הביע תקווה שבעיית הגזענות והאלימות בקרב אוהדי הקבוצה היא פתירה, "אבל צריך לתת לה עדיפות מבחינת המשאבים והחשיבה לגבי עונשים, כי אנשים שמורחקים מהמגרשים חוזרים לאחר תקופה".

כבאים מחוץ למועדון הקבוצה, הלילה (אסף אברס - כיבוי אש י-ם)

קורנפיין הגיע הבוקר למתחם משרדי המועדון בבית וגן לחזות בקרוב מנזקי ההצתה. "המעשה חמור מאוד", אמר. "זה דבר איום ונורא. אין לי ספק שהמשטרה תגיע לאחראים ותתפוס אותם. מקומם מאחורי סורג ובריח. מועדון בית"ר ירושלים ימשיך להילחם בגזענות ובאלימות, ללא חשש ועם יד חזקה".

בשעות הצהריים הכריזה המשטרה על הקמת צוות חקירה מיוחד לבדיקת ההצתה. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא לתקרית ותקף אותה במילים קשות: "אני מגנה את האלימות מצד אלה שמתנגדים לשילובם של השחקנים הצ'צ'נים בקבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים. ההתנהגות הזאת מבישה. אסור לנו להשלים עם התנהגות גזענית שכזו. העם היהודי שסבל מחרמות ונידוי צריך לשמש אור לגויים".