צוות מיוחד יחקור את ההצתה בבית"ר

המאבק באלימות שגילו חלק מאוהדי הקבוצה הירושלמית עלה מדרגה: במשטרה ישקיעו מאמץ לחשוף האחראים לפגיעה במשרדי ההנהלה. אל המגנים הצטרף ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לא נשלים עם התנהגות גזענית שכזו"

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יוסי פריאנטה, הודיע בצהריים על הקמת צוות חקירה מיוחד לפרשת הצתת משרדי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים הלילה. על המשימה הופקדו שוטרי מרחב מוריה, שייפעלו ללכוד את האחראים לנזק הגדול שהסב המעשה למבנה בשכונת בית וגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא לתקרית ותקף אותה במילים קשות: "אני מגנה את האלימות מצד אלה שמתנגדים לשילובם של השחקנים הצ'צ'נים בקבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים. ההתנהגות הזאת מבישה. אסור לנו להשלים עם התנהגות גזענית שכזו. העם היהודי שסבל מחרמות ונידוי צריך לשמש אור לגויים".

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין גינה אף הוא את האירוע וביקש "להביע שאט נפש וזעם על שריפת משרדי המועדון". אדלשטיין גיבה את הנהלת בית"ר וכן את היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה על "נחישותם למגר את התופעה הפסולה שגרמה, ועדיין גורמת, למדינת ישראל נזק תדמיתי רב".

לדברי אדלשטיין, "הדרך היחידה לטיפול בגזענות ובהסתה היא באמצעות אכיפה וענישה חמורות ככל שניתן ואני מצפה כי כך תנהגנה הרשויות". מוקדם יותר היום גינו את התקרית החמורה גם שרת התרבות והספורט לימור לבנת וראש העיר ירושלים ניר ברקת שהדגיש: "מי שביצעו זאת אינם אוהדים - אלא עבריינים לכל דבר".

"זהו מעשה שמזכיר התנהלות של ארגון פשע. ההתייחסות של כל הגורמים צריכה להיות בהתאם", אמר ברקת - והוסיף: "שוחחתי עם מפקד המחוז במשטרה על הצורך של כל גורמי השלטון והאכיפה לפעול ביד קשה יחד נגד תופעות אלו. אני רוצה לחזק את הנהלת בית"ר ירושלים ואוהדי הקבוצה במלחמתם בגזענות ובאלימות".