ברקת: "המציתים אינם אוהדים - אלא עבריינים"

עליית המדרגה שחלה הבוקר בסאגת השחקנים המוסלמים בבית"ר י-ם, עם הצתת משרדיה, עוררה זעזוע וזעם בקרב חברי ההנהלה ובמערכת הפוליטית. שרת התרבות והספורט לבנת: "מפגן עברייני אלים ומסוכן"

הנהלת בית"ר ירושלים קיבלה בזעזוע ובזעם את הצתת משרדי הקבוצה הלילה בשכונת בית וגן שבבירה. גם במערכת הפוליטית גינו בתוקף את המעשה: ראש העיר ניר ברקת אמר הבוקר כי "מי שביצעו זאת אינם אוהדים - אלא עבריינים לכל דבר". נוסף על כך, הוא קרא למצות את הדין עם המשחיתים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו מעשה שמזכיר התנהלות של ארגון פשע. ההתייחסות של כל הגורמים צריכה להיות בהתאם", אמר ברקת - והוסיף: "שוחחתי עם מפקד המחוז במשטרה על הצורך של כל גורמי השלטון והאכיפה לפעול ביד קשה יחד נגד תופעות אלו.  אני רוצה לחזק את הנהלת בית"ר ירושלים ואוהדי הקבוצה במלחמתם בגזענות ובאלימות".

בשיחה שקיים הבוקר יושב-ראש בית"ר, איציק קורנפיין, עם חדשות 2 באינטרנט - הגדיר את ההתרחשויות "עליית מדרגה של ממש" וסיפר על האופן שבו נודע לו אודות האירוע: "את ההודעה על ההצתה קיבלנו מכוחות הכיבוי אחרי ששמענו את התרעות מערכת האזעקה שמותקנת במקום. בסביבות 5:00 סיפרו לנו שהמקום ככל הנראה הוצת ושנגרם נזק גדול, במיוחד למשרדים".

הבעלים של הקבוצה, איש העסקים ארקדי גאידמק, התייחס גם הוא לפגיעה במשרדים ובריאיון שהעניק לערוץ הספורט אמר: "אנו נמשיך לקוות שבאמצעות חינוך, הסברה ורשויות החוק, דברים יבואו על מקומם בשלום ונדע לקבל את האחר על פי כישוריו ולא על פי דתו".

השרה לבנת: "מפגן עברייני ומסוכן"

משרדי בית"ר י-ם, הלילה (צילום: אסף אברס , תחנ)
שרת התרבות והספורט לימור לבנת מיהרה הבוקר להודיע כי בשבוע הבא תגיע לאצטדיון טדי כדי לחזק את הנהלת המועדון במאבקה באלימות האוהדים. "זהו מעשה חמור ביותר, מפגן עברייני אלים ומסוכן. על רשויות אכיפת החוק להעביר מסר ברור שמגרשי הכדורגל אינם מחוץ לחוק", הבהירה.

גם בהתאחדות לכדורגל הביעו את מורת רוחם מהאירוע בשכונת בית וגן. בהתאחדות קראו למשטרה להמשיך בחקירת האחראים למעשה ולהביאם לדין. "אנו מחזקים את ראשי המועדון, השחקנים והאוהדים הרבים והנפלאים של הקבוצה. נעשה הכל בכדי לסייע במאבק נגד הגזענות, שהינו המאבק של החברה הישראלית כולה", נמסר.

מועדון בית"ר ירושלים התייחס אף הוא באופן רשמי למעשה: אנשיו ציינו כי בשל ההצתה נגרם נזק רב שנגרם לגביעים ולפריטים חשובים אחרים המגוללים את ההיסטוריה של הקבוצה. "למרות המקרה אנו נמשיך במלחמתנו נגד החלק האלים והגזעני שפוקד את יציענו", הבהירו.

אמש: כתבי אישום נגד אוהדי בית"ר

הצתת משרדי קבוצת הכדורגל הירושלמית התרחשה לאחר שאמש הוגשו כתבי אישום נגד כמה מאוהדיה בגין התבטאויותיהם הגזעניות. במקביל, המשטרה הכריזה כי תילחם בארגון האוהדים המכונה "לה פאמליה", לו ייחסה את האחריות לאירועים האלימים שהתרחשו לאחרונה על רקע הבאתם של מספר שחקנים מוסלמים לקבוצה. במהלך פגישה שנערכה יחד עם נציגי הפרקליטות ובהשתתפות קורנפיין עצמו, הודיעה המשטרה כי תחל בפעילות אינטנסיבית נגד אלימות האוהדים, וכי היא תשתמש בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה.