חשד להצתת משרדי בית"ר י-ם

כוחות כיבוי אש הוזעקו למבנה בו ממוקמים משרדי הנהלת הקבוצה בשכונת בית וגן בירושלים, לאחר שהתקבלו דיוחים על עשן שהיתמר מחלונותיו. מחקירה ראשונית עולה כי הדליקה שהוצתה ככל הנראה באופן מכוון, נגרמה כתוצאה מהשלכת בקבוק תבעירה לעבר המשרדים

לאחר שאמש דווח על הגשת כתבי אישום נגד אוהדי בית"ר ירושלים בגין התבטאויותיהם הגזעניות, הסערה סביב הקבוצה אינה עומדת בפני סיום. בשעות הבוקר המוקדמות הוזעקו כוחות כיבוי האש אל משרדי הנהלת הקבוצה בעקבות דיווחים על דליקה שהתלקחה במקום. לא דווח על נפגעים כתוצאה מהלהבות, אך נזק כבד נגרם למשרדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

סמוך לשעה 05:00 התקבל דיווח במוקד המבצעים של כוחות כיבוי האש בעיר מפיהם של אזרחים שהיו באזור בדבר עשן כבד שהיתמר ממשרדי ההנהלה הממוקמים ברחוב שחראי בשכונת בית וגן. שני צוותי הכיבוי שהגיעו למקום הבחינו בלהבות העולות מחלונות המבנה, ופתחו מיד בפעולות נמרצות להשגת השליטה באש ולכיבויה.

כוחות הכיבוי והמשטרה חושדים כי הדליקה שפרצה במקום נגרמה כתוצאה מהצתה מכוונת. חקירה ראשונית שנערכה במשרדי הנהלת הקבוצה העלתה כי בקבוק תבערה שהושלך מוקדם יותר לעבר המבנה הוא זה שגרם ככל הנראה להתלקחות. צוות חקירה ממשטרת מוריה ומז"פ אספו מספר ממצאים מזירת הבעירה, ופתחו בחקירה לאיתור זהותם של המציתים.

המשטרה: "נילחם בלה-פאמליה"

על אף שעדיין לא ידועה זהותם של חשודים בהצתת המבנה, קשה להתעלם מהעיתוי שבו התרחשה הבערת המשרדים. אמש דווח כי המשטרה והפרקליטות מאסו בגילויי האלימות והגזענות בקרב אוהדי הקבוצה, והכריזו כי יילחמו בארגון האוהדים המכונה "לה פאמליה". לאחר שהוגשו כתבי אישום כנגד כמה מהאוהדים בשל התבטאויותיהם הגזעניות במסגרת המחאה נגד הבאת שחקנים מוסלמים לשורות הקבוצה, הבהיר מפקד משטרת ירושלים יוסי פריינטה כי שורש הבעיה נעוץ בארגון עצמו.

במהלך פגישה שנערכה יחד עם נציגי הפרקליטות ובהשתתפות יו"ר בית"ר ירושלים איציק קורנפיין, הבהירה המשטרה כי תחל בפעילות אינטנסיבית נגד אלימות האוהדים, וכי היא תשתמש בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה. בין השאר, יערכו השוטרים מעקבים גלויים וסמויים, האזנות ואיסוף ראיות שיאפשרו בסופו של דבר להעמיד את האוהדים לדין.