פרשת השחיתות: ראש עיר ומקורב לשר נחקרו

אנשי יחידת להב 433 פשטו על עיריית עפולה ועיכבו לחקירה שני עובדים בכירים. גם מקורב לשר שטייניץ זומן לחקירה. במקביל, נחקרו פעם נוספת סגנית השר פאינה קירשנבאום וראש מטה מפלגת ישראל ביתנו דוד גודובסקי. המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של ארבעה מהחשודים

התפתחות נוספת בפרשה (פלאש 90, יוסי זליגר)

פרשת השחיתות הציבורית, בה מעורבים בכירים במפלגת ישראל ביתנו, ממשיכה להסתעף: הבוקר (שני) נחקרו במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה ראש עיר בצפון ומקורב לשר שטייניץ, בנוסף לסגנית השר פאינה קירשנבאום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות חומרים שנאספו בחקירה הגלויה בשבועות האחרונים, פשטו הבוקר אנשי היחידה על עיריית עפולה, ועיכבו לחקירה שני בכירים בעירייה. בכיר נוסף בשירות הציבורי עוכב גם הוא. כמו כן, נערכו חיפושים בבתי החשודים שעוכבו ובמשרדיהם.

דובר השר שטייניץ מסר בתגובה: "השר סומך ידיו על רשויות החוק שיעשו את עבודתם נאמנה. השר מקווה שיתברר כי לא נפל פגם בהתנהלות של יועצו הפוליטי". המשטרה תבקש להאריך בחמישה ימים את מעצרם של ארבעת החשודים בפרשייה החדשה, ובהם בכירים בעיריית עפולה, יועצו של שטייניץ ודוד (דאוד) גודובסקי - ראש מטה ישראל ביתנו.

במשטרה הבהירו כי הארבעה חשודים במתן וקבלת שוחד, בתיווך לשוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. מדובר בחשד למינויים בעיריית עפולה בתמורה להעברת תקציבים שלא אושרו מתוך הכספים הקואליציוניים. בשעות הבוקר נחקרה פעם נוספת סגנית שר הפנים, חברת הכנסת פאינה קירשנבאום בחשדות המיוחסים לה במסגרת הפרשה.

במקביל, הבוקר פורסם כי אחרי שביקשה מיושב ראש מפלגתה להתפטר, ואז חזרה בה לבקשתו - סגנית השר קירשנבאום פורשת. במכתב שפרסמה לכלי התקשורת הודיעה סגנית שר הפנים כי לא תתמודד לכנסת ה-20 וכי היא בוחרת בזכות השתיקה בחקירתה במסגרת פרשת השחיתות בישראל ביתנו.

"מאחר ומקובל עליי כי כאשת ציבור לבחירה בזכות השתיקה משמעויות והשלכות רבות, החלטתי שלא 'לרוץ' בבחירות הבאות, לצאת מהחיים הציבוריים ולהשקיע את זמני בהגנה על חפותי כמו גם בשיקום משפחתי", כתבה ח"כ קירשנבאום במכתב שפרסמה.