החשד לתרגיל העוקץ: המתווך נלכד לאחר שנחת בנמל התעופה

המשטרה הצליחה לשים את ידיה על משה עזרא, המתווך שעל פי החשד מכר נכסים פיקטיביים בפתח תקווה, בת ים ותל אביב ללקוחות רבים ובהם אנשי עסקים, ידוענים וספורטאים - ונמלט עם כספם לחו"ל. המשטרה חושדת כי עזרא עשה שימוש במסמכים מזויפים ונעלם עם מיליוני שקלים שקיבל מקורבנותיו

חזר ונתפס. נתב"ג, ארכיון (דניאל נחמיה, חדשות 2)

כוחות בילוש גדולים שהגיעו לנמל התעופה בן גוריון הצליחו לעצור את מתווך הנדל"ן, משה עזרא, החשוד בהונאת הענק, שבמהלכה מכר, לכאורה, נכסים פיקטיביים בהיקף של מיליוני שקלים. עזרא חזר לארץ בטיסה מחו"לונעצר על ידי השוטרים לאחר פרסום הפרשה שבין קורבנותיה נמנים ידוענים רבים כגון מאמן הכדורסל פיני גרשון ושחקן בקבוצה מובילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה נחשפה בצהריים, אז פורסם כי המשטרה חושדת שעזרא, מתווך דירות שעבד כסמנכ"ל שיווק בחברה הקבלנית אחים דוניץ, הונה את לקוחותיו תוך שימוש במסמכים מזויפים ונעלם עם מיליוני שקלים שקיבל מהם. כתבת קול ישראל, עדי מאירי, חשפה היום כי לאחר שעזרא הסתבך בחובות לשוק האפור - הוא החליט לרמות את מכריו ולקוחותיו.

קרבנותיו של המתווך גילו את התרמית רק לאחר שהעבירו אליו את הכסף. דוברות מחוז תל אביב במשטרה אישרה את הדברים. המשטרה מבקשת מכל מי שנפגע מעזרה לפנות ליחידת ההונאה של מחוז תל אביב.

גורם הבקי בפרטי הפרשה סיפר כי "מדובר במתווך ותיק שפועל רבות בשכונת רמת-אביב ג', ומשרד התיווך שבבעלותו 'מאיה ומשה ייעוץ השקעות' במרכז שוסטר עדיין פעיל. על-פי החשדות, עזרא קיבל לידיו שיקים וסחר בהם, והוא חייב סכומים בגובה מיליוני שקלים לגורמים רבים".

מחברת דוניץ ביקשו להבהיר כי "לחברה אין שום קשר לפרשה. מר משה עזרא לא הועסק בחברה. חברת דוניץ שכרה את משרד התיווך של מר עזרא במשך תקופה קצובה. כיום אין קשר עסקי בין חברת דוניץ למשה עזרא".