חשד: ידוענים נפלו קורבן לתרגיל עוקץ של מתווך שברח עם מיליונים

מאמן הכדורסל פיני גרשון ושחקן מוביל נמנים על קורבנותיו של המתווך משה עזרא, שעל פי החשד מכר לאנשי עסקים, ידוענים וספורטאים נכסים פיקטיביים במיליוני שקלים – ונמלט עם הכסף לחו"ל

תרגיל עוקץ למאמן העבר, גרשון (AP)

מתווך נדל"ן חשוד שביצע תרגיל עוקץ בהיקף של מיליוני שקלים, כשמכר נכסים פיקטיביים בפתח תקווה, בבת ים ובתל אביב ללקוחות רבים ובהם אנשי עסקים, ידוענים וספורטאים, ונמלט עם כספם לחו"ל. בין קורבנותיו: מאמן הכדורסל פיני גרשון ושחקן בקבוצה מובילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה חושדת שמשה עזרא, מתווך דירות שעבד כסמנכ"ל שיווק בחברה הקבלנית אחים דוניץ , מכר ללקוחות רבים נכסים פיקטיביים תוך שימוש במסמכים מזויפים ונעלם עם מיליוני שקלים שקיבל מהם. כתבת קול ישראל עדי מאירי חשפה היום כי לאחר שעזרא הסתבך בחובות לשוק האפור הוא החליט להונות את מכריו ואת לקוחותיו.

קרבנותיו של המתווך גילו את התרמית רק לאחר שהעבירו אליו את הכסף. עזרא עצמו ברח ככל הנראה מהארץ והוא מבוקש על ידי המשטרה. דוברות מחוז תל אביב במשטרה אישרה את הדברים. המשטרה מבקשת מכל מי שנפגע מעזרה לפנות ליחידת ההונאה של מחוז תל אביב.

גורם הבקיא בפרטי הפרשה סיפר כי "מדובר במתווך ותיק שפועל רבות בשכונת רמת-אביב ג', ומשרד התיווך שבבעלותו 'מאיה ומשה ייעוץ השקעות' במרכז שוסטר עדיין פעיל. על-פי החשדות, עזרא קיבל לידיו שיקים וסחר בהם, והוא חייב סכומים בגובה מיליוני שקלים לגורמים רבים".

מחברת דוניץ ביקשו להבהיר כי "לחברה אין שום קשר לפרשה. מר משה עזרא לא הועסק בחברה. חברת דוניץ שכרה את משרד התיווך של מר עזרא במשך תקופה קצובה. כיום אין קשר עסקי בין חברת דוניץ למשה עזרא".