מעצר הפדופיל בי-ם: הרבנים ידעו

בית המשפט האריך ב-5 ימים את מעצרו של הגבר החרדי החשוד שביצע מעשים מגונים ב-15 ילדות. חקירתו העלתה כי הוא היה מוכר לבכירים בקהילה החרדית שאף הורו לשלוח אותו לטיפול כימי. החשוד הודה במעשים וטען כי נכלא בעבר על עבירות דומות בארה"ב

בית משפט השלום בירושלים האריך ב-5 ימים את מעצרו של הגבר החרדי מירושלים החשוד בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום ב-15 ילדות, במסגרת פרשת הפדופיליה שנחשפה היום. מחקירתו עולה כי בכירי הקהילה החרדית הכירו את המקרה והורו לשלוח את האיש לטיפול כימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד נעצר לראשונה שלשום והיום התקיים דיון שני בבקשה להאריך את מעצרו. בהחלטתו להאריך את המעצר כתב השופט דב פולוק: "קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המעשים המיוחסים לו. יש חיזוק של ממש בחשדות נגד המשיב. יש בשחרורו להוות משום סכנה לשלום הציבור ולשבש את החקירה".

נציג המשטרה אמר במהלך הדיון כי הגיעו פרטים חדשים אודות ילדות נוספות שנפלו קורבן למעשיו. "הוא הודה בביצוע שורה ארוכה של עבירות מין במספר רב של מקרים", אמרו במשטרה. על פי החשד, הוא נהג להתארח בבתים של משפחות חרדיות למשך השבת ובחלק מהמקרים ניצל את שהותו כדי לתקוף את בנות המשפחה.

היה מוכר לבכירי הקהילה החרדית

מהחקירה נגדו עלה כי החשוד היה מוכר בקרב הקהילה החרדית בירושלים במעשי פדופיליה ואף נלקח על ידי בכירי הקהילה לטיפול כימי. במשטרה מדגישים כי נבדק החשד לפיו היה ניסיון להשתיק את הפרשה ואומרים כי נחקרו אנשים גם מהמעגל הקרוב וגם מהמעגל הרחוק של החשוד.

בחקירתו טען החשוד כי הוא נעצר בעבר על מעשים דומים בארה"ב ואף ישב בכלא. סנגורו, עו"ד יעקב שינקולבסקי סנגורו אמר כי מרשו סובל ממחלה. "הוא שיתף פעולה בחקירה והוא מטפל במחלה".

המשטרה בשיתוף האינטרפול בודקים כעת את הפרטים לגבי טענת החשוד כי נעצר בארה"ב.