האונס במודיעין עילית: העדה המרכזית הודתה ששיקרה

התפתחות דרמטית בחקירת החשד לתקיפת בת 5: רכזת הגנים שדיווחה למשטרה על האונס שינתה גרסתה וטוענת כי בדתה את הכל. בראיון לחדשות 2 היא מסבירה כי רצתה להביא למודעות את סוגיית התקיפות המיניות בעיר החרדית. "הסיפור הספציפי לא היה, רציתי לזעזע"

פרשת החשד לאונס ילדה במודיעין עילית וניסיון ההשתקה מקבלת היום תפנית דרמטית: ר', רכזת הגנים שדיווחה למשטרה על האונס בעיר החרדית, משנה גרסה, ובווידוי נדיר ויוצא דופן היא אומרת לחדשות 2 שמדובר ברמייה ובהונאה: "שיקרתי, בדיתי, המצאתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ר' הסבירה כי רצתה להעלות למודעות את נושאי התקיפה המינית במודיעין עילית. "הסיפור שבעצם סיפרתי ספציפית לא היה, סיפרתי למערכת כי הייתה לי מטרה לזעזע את אמות הסיפים", היא מסבירה. "לא חשבתי שיקרה משהו אדיר עם התערבות של המשטרה והליכים פליליים".

לשאלה למה בדתה את הסיפור השיבה רכזת הגנים: "אני שומעת ונחשפת לכל כך הרבה פגיעות מיניות, החלטתי להשמיע את הזעקה של הילדים הרכים וידעתי שאם לא אעשה צעד שיזעזע את המערכות הרלבנטיות, שום דבר לא ייעשה".

נפלה בעצמה קורבן לתקיפה מינית

ר' נפלה קורבן לעבירות מיניות בעצמה, כשהייתה נערה, ועל החוויה הקשה היא אומרת: "החיים שלי נמחקו בגיל 16. לא ידעתי למי לפנות, זה היה לפני הרבה הרבה שנים. הגורמים הרלוונטיים שהיו אמורים לטפל - שבאמת פנינו אליהם - לא שיתפו פעולה כמו שצפינו וכמו שהוריי צפו".

כשנשאלה למה לא סיפרה לשוטרים שהכל בדיה ענתה: "לא הייתי עם עו"ד, פעם ראשונה שנחשפתי למשטרה ולא ידעתי מה לעשות, פחדתי, חששתי לחיי".

"אני מתנצלת הייתי בסערת רגשות", היא מוסיפה. לאחר שאתמול נחקרה במשטרה, סירבה לספק פרטים ואמרה כי נדרה נדר, בראיון היא מסבירה: "נדרתי נדר שאני לא מספרת ולא חושפת את פרטי הנפגעת, ונדר לא מתירים בלחץ המשטרה". הנדר שלה מתייחס לעבירות מין אחרות ששמעה עליהן, ולא למקרה הספציפי שנחקר.

פרקליטה של ר', עו"ד יהודה פריד, טוען: "היא אמרה - אני אהיה הפה של הילדות היום, שאף אחד לא מקשיב להן".

המשטרה: אם שיקרה - היא תעמוד לדין

למרות שינוי הגרסה של העדה המרכזית במשטרה אומרים ששום דבר לא השתנה והחקירה נמשכת. "אם המפקחת שיקרה פעם, ייתכן שהיא משקרת גם עכשיו", אמר קצין במשטרה.

קצין במחוז ש"י הסביר שהחקירה תתמקד כעת בשאלה אם מישהו איים על המפקחת ודרש ממנה לשנות גרסה. "כל החקירה תלויה כרגע בהצהרת המפקחת", הוא אמר. "אם יתברר שהגברת שיקרה היא תועמד לדין".